Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.04.2014

Генеральна прокуратура встановила численні факти незаконних арештів мирних громадян

      

Генеральна прокуратура України виявила численні факти порушень конституційних прав та свобод громадян на Євромайдані в період січня-лютого 2014 року.
Встановлено, що працівники спецпідрозділу «Беркут» та оперативні працівники МВС неодноразово, безпідставно та всупереч вимогам чинного законодавства затримували громадян, начебто за участь у масових заворушеннях та доставляли їх до райуправлінь міліції м. Києва. В подальшому незаконно затримані громадяни безпідставно притягалися до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 294 Кримінального кодексу України (організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством над особою, погромами, підпалами, знищенням майна, захопленням будівель або споруд, опором представникам влади).
Після цього, на підставі необґрунтованих клопотань слідчих і прокурорів судді обирали громадянам (в переважній більшості) виключний запобіжний захід - тримання під вартою, а також домашній арешт.
За даними фактами Генеральною прокуратурою України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про кримінальні правопорушення, передбачені ст. ст. 365 ч. 2 (перевищення влади або службових повноважень), 372 ч. 2 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), 375 ч. 1 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) КК України.
На даний час проводиться досудове розслідування.


Прес-служба
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1577