Сайти

регіональних

прокуратур

 
25.03.2014

Генпрокуратура виключає будь-яку можливість «політичного реваншу» при розслідуванні масових вбивств на Майдані – Олег Махніцький

    

Ухвалення нового закону про прокуратуру, який готується до прийняття Верховною Радою за кращими європейськими зразками, дасть можливість вибудувати модель прокурорського нагляду, відповідного сучасному етапу розвитку української держави. У цьому висловив переконання виконувач обов’язків Генерального прокурора України Олег Махніцький під час зустрічі зі співдоповідачем моніторингового комітету ПАРЄ Маріеттою де Пурбе-Лундін.

Як наголосила співдоповідач комітету ПАРЄ, прийняття цього та інших законів залежить від конституційної реформи в Україні та ухвалення нової Конституції. На думку Маріетти де Пурбе-Лундін, цей процес варто максимально пришвидшити, у необхідності чого делегація Парламентської асамблеї Ради Європи пересвідчилась під час останньої поїздки в Україну та відвідання її регіонів (міст Донецька та Львова).

Представники делегації висловили сподівання, що розслідування Генеральної прокуратури України стосовно масових вбивств на Майдані в січні цього року протікає максимально об’єктивно з урахуванням потерпілих з обох сторін. За словами Маріетти де Пурбе-Лундін, «світ не повинен сумніватися, що розслідування відбувається без політичного тиску, як реванш одних політичних опонентів над іншими».

В.о. Генерального прокурора підтвердив, що кримінальне провадження щодо цього враховує інтереси як загиблих цивільних, так і представників правоохоронних органів. З цією метою відпрацьовується необхідна доказова база для висунення обвинувачень. За словами Олега Махніцького, прокурори виходитимуть не з політичних позицій, а з принципу верховенства права – «будь-яка особа може бути переслідувана не за свої політичні переконання, а винятково за вчинення протиправних дій».

Керівник відомства також підтвердив, що прокуратура готова співпрацювати з представниками Ради Європи в рамках спеціальної дорадчої комісії, метою якої стане спостереження за розслідуванням масових злочинів останніх місяців в Україні. Ідею створення такої комісії висловив Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, який відвідав Київ раніше.

Прес-служба Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 2106