Сайти

регіональних

прокуратур

 
03.03.2014

До ЄРДР внесено відомості про державну зраду екс-керівника ВМС України Дениса Березовського

    

     Генеральною прокуратурою України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками вчинення кримінального правопорушення колишнім командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України Денисом Березовським, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).
     Встановлено, що Д. Березовський під час виконання обов’язків командувача ВМС Збройних Сил України 2 березня 2014 року, перебуваючи в містах Сімферополі та Севастополі, порушив військову присягу та відмовився виконувати накази та розпорядження законних органів влади України, у тому числі Міністра оборони України Ігора Тенюха. Натомість він зобов’язався підкорятися злочинним наказам так званого голови кримського уряду Сергія Аксьонова.
     Того ж дня Д. Березовський видав підпорядкованим йому військовим частинам та установам ВМС Збройних Сил України наказ, який суперечить вимогам чинного законодавства. Зокрема, в цьому протиправному акті міститься вимога до військовослужбовців ЗСУ здати зброю на склади, а військову техніку повернути до місць зберігання.
     У такий спосіб Д. Березовський надав іноземній державі – Російській Федерації, допомогу у проведенні підривної діяльності проти України на шкоду її суверенітету, територіальній цілісності, недоторканості та обороноздатності.
     Наразі розпочато досудове розслідування.
     Довідково. Санкція ч. 1 ст.111 КК України карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років.


Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Прес-служби Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 3367