Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.01.2014

Генеральна прокуратура України вимагає посилити охорону громадського порядку і припинити прояви екстремізму та масові заворушення

    

      Події останніх годин в м. Києві засвідчують посилення агресії з боку представників екстремістськи налаштованих угрупувань та інших об’єднань по відношенню до правоохоронців і мирних громадян.

     Так, протягом ночі, у гуртожитках на вулицях Щербакова, Спаській, Обсерваторній, Старовокзальній та Богданівській м. Києва невідомі особи чинили масові погроми, вибивали двері і вікна та викрадали людей.

     В цей час, активісти Автомайдану перекривали автошляхи, блокуючи, таким чином, органам міліції доступ до гуртожитків.

     Протягом ночі було викрадено більше 50 людей. За свідченнями очевидців, їх жорстоко били і вивозили у невідомому напрямку. Деякі з них зараз знаходяться у приміщеннях КМДА і Будинку профспілок. Місцеперебування решти громадян не відомо.

     Крім того, з метою посилення суспільної напруги в столиці, учасники екстремістських угрупувань розгулюють вулицями міста, озброївшись палицями і металевими прутами, завдають тілесних ушкоджень мирним громадянам, підпалюють автомобілі.

      Також, на трасі Київ–Житомир цієї ночі було спалено намети для обігріву водіїв.

     Вранці, о 6:25, на черговий номер 102 зателефонував невідомий, та повідомив, що у приміщенні бібліотеки Національної академії наук знаходиться труп чоловіка. За словами особи, яка так і не повідомила будь-якої інформації про себе, труп спочатку принесли до Будинку профспілок, а потім він був переміщений до приміщення бібліотеки.

     На зазначений виклик виїхали співробітники органів міліції.

     У холі бібліотеки, на столі, було виявлено труп чоловіка з двома вогнепальними пораненнями (в голову та груди). При ньому було знайдено паспорт та особисті речі.

     Крім того, близько 9 години ранку, у приміщенні бібліотеки було виявлено ще одного чоловіка з вогнепальними пораненнями, який перебував без свідомості. Останній загинув.

     Наразі, правоохоронними органами ретельно розслідуються обставини загибелі цих людей.

     Сьогодні, співробітниками підрозділу “Беркут” поблизу барикад на вул.Грушевського також було вилучено декілька каністр з запалювальною сумішшю із додаванням рідкого натрію (для посилення сили вибуху та горіння).

     Генеральна прокуратура України, у зв’язку з усіма вищезазначеними фактами, звертається до організаторів протизаконних дій з вимогою негайно припинити свавілля учасників масових заворушень, залякування киян, протидію правоохоронним органам.

     За всіма фактами насилля та порушення закону правоохоронними органами відкриті кримінальні провадження.

     Усі, без виключення, причетні до злочинів будуть нести кримінальну відповідальність згідно вимог діючого законодавства.


Відділ взаємодії з засобами масової інформації
Прес-служби Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1393