Сайти

регіональних

прокуратур

 
29.09.2011

Відбувся брифінг заступників прокурора АР Крим

на якому поінформовано про діяльність прокуратури автономії з захисту державного майна, переданого у користування ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»

     Сьогодні, 29 вересня 2011 року, відбувся брифінг, на якому заступники прокурора АР Крим Ігор Шапкін та Олег Лемешев проінформували представників засобів масової інформації про діяльність прокуратури автономії з захисту державного майна, переданого у користування ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».
     Журналістів було ознайомлено з правовою позицією щодо статусу майна ФПУ, а також результатами прокурорських перевірок законності розпорядження земельними ділянками і майном, що перебуває у користуванні ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».
     Виявлено низку фактів, коли керівники профспілкових оздоровниць відмовлялися від земельних ділянок на користь комерційних структур. Так, прокуратурою м. Алушти встановлені випадки протиправної відмови від земель загальною площею майже 1,3 га. У санаторіїв «30 років Жовтня» і «Алушта» вилучено 0,98 і 0,29 га відповідно, чим завдано збитків на суму майже мільйон гривень. Загалом заходами реагування охоплені землі загальною площею майже 33 га.
     На сьогодні за позовами прокуратури визнані недійсними рішення про розпорядження землями санаторіїв «Лівадія», «Ай-Петрі», «Курпати» (Ялта), скасовані договори, за якими передані в користування підприємцям землі санаторію «Перемога» (Євпаторія).
У ході прокурорських перевірок встановлено факти протиправного заволодіння майном санаторно-курортних установ, його відчуження за заниженою вартістю, нецільового використання об'єктів, а також факти фінансових махінацій при здійсненні фінансово-господарської діяльності.
     Так, у результаті реалізації рейдерської схеми перейшли у приватні руки корпуси санаторію «Ясна поляна»; незаконно реалізовано за заниженою вартістю майно санаторію «Ай-Петрі», аналогічні схеми відпрацьовувалися щодо майна санаторіїв «Курпати» і «Україна» – спроби відчуження майна останніх двох запобігли лише завдяки втручанню прокуратури автономії. Порушено кримінальну справу за фактом нецільового використання лікувального корпусу санаторію ім. Бурденко, переобладнаного під готель.
     Загалом за фактами злочинів у діяльності посадових осіб установ ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» органами прокуратури АР Крим порушено 22 кримінальні справи. Наразі усі справи, які перебували у провадженні органів прокуратури, направлено до суду.
     Факти незаконного розпорядження встановлені не лише щодо безпосередньо санаторно-курортних установ ЗАТ «Укрпрофроздоровниця», але й інших його підприємств, таких як «Алуштакурортпостач» і «Євпаторіяремкурорт».
     Прокуратурою також поставлено питання про законність реєстрації права власності на об'єкти санаторно-курортного комплексу за «Укрпрофоздоровницею».
Зокрема, судом задоволено позов прокуратури м. Ялти про визнання недійсним рішення міськради, якою право власності на майно санаторію «Севастополь» загальною площею 4,3 тис.кв.м зареєстровано за ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».
Аналогічним чином лише позовами прокуратури м. Євпаторії визнано незаконною реєстрація за «Укрпрофоздоровницею» майна санаторіїв ім. 40 років Жовтня, «Жовтень», ім. ХХ З'їзду, «Прибій», «Перемога», Р.Люксембург, ім. Леніна, грязелікарні «Мойнаки» тощо.
     Загалом заходами цивільно-правового реагування охоплено майно 27 об'єктів. З метою скасування незаконних угод пред'явлено 40 позовів щодо протиправно відчуженого майна оздоровниць загальною площею майже 30 тис.кв.м, вартістю понад 20 млн грн.
     Прокуратура продовжує послідовно і принципово відстоювати інтереси держави з метою гарантованого забезпечення права наших громадян на оздоровлення.

Відділ зв'язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 483