Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.06.2011

У Криму тривають перевірки збереження і використання майна та земель «Укрпрофоздоровниці»

за фактами злочинів при розпорядженні майном і землями, переданими державою ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» у користування, порушено 20 кримінальних справ

     Органами прокуратури АР Крим у ході перевірок, що розпочато минулого року, виявлено нові факти протиправної передачі комерційним структурам приміщень і земельних ділянок оздоровчих установ ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», незаконних фінансових операцій при організації діяльності оздоровниць. У першій половині червня ц.р. за такими фактами порушено десять кримінальних справ.
     Зокрема, прокуратурою АР Крим порушена кримінальна справа за фактом замаху на розтрату майна санаторію «Курпати». Як встановлено, було зроблено все можливе для того, щоб фірма-«інвестор», яка вклала у низку об'єктів оздоровниці 100 тис. грн., отримала право їх викупу за ціною, заниженою на 20,2 млн. грн. Лише внаслідок використання об'єктів, наданих в оренду за заниженою ціною, завдано збитків на суму 1,6 млн. грн. у вигляді недоотриманої оплати за оренду.
     Не надійшло орендних платежів у сумі 4 млн. грн. у результаті передачі в користування за заниженою вартістю одного з корпусів санаторію «Україна», яке «уцінено» на 12,7 млн. грн. За даним фактом прокуратурою АР Крим також порушено кримінальну справу.
     Заходи кримінально-правового реагування вжито за фактами порушень при здійсненні господарських операцій ДП «Ялтакурорт» та санаторієм «Курпати», внаслідок чого до бюджету не надійшло податкових платежів на суму 1,2 млн. та понад 0,5 млн. грн.
     Загалом органами прокуратури АР Крим за фактами злочинів при розпорядженні майном і землями, переданими державою ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» у користування, порушено 20 кримінальних справ.
     За фактами порушень вжито також заходи цивільно-правового реагування. Лише протягом останнього тижня органами прокуратури АР Крим пред'явлено 35 позовних заяв, зокрема 17 щодо незаконного відчуження майна оздоровниць загальною площею понад 11 тис. кв. м. та 18 щодо земельних ділянок площею майже 13 га.
     Зокрема, прокуратура оскаржує вилучення у санаторіїв «Ай-Петрі» – 3,8 га, «Місхор» – 3,1 га, «Ударник» – 3 га, «Курпати» – 1,7 га, «Парус» – 1,24 тощо; вимагає скасування через суд продаж лікувального і спального корпусів санаторіїв «Орлине гніздо» і «Місхор», біокліматичної станції та аерофітарія санаторію «Лівадія» тощо.
     Перевірки тривають.

Відділ зв'язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 75788