Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.08.2012

"Зі вступом в силу нового Кримінального процесуального кодексу всім правоохоронним органам доведеться перебудовуватися для роботи в нових умовах", - Генеральний прокурор України

                                            

     Сьогодні, 22 серпня 2012 року Генеральний прокурор України Віктор Пшонка офіційно представив нового прокурора Одеської області Олександра Галкіна, зокрема побажав йому результативної роботи та успіхів у професійній діяльності.
    Перед представленням Генеральний прокурор України поспілкувався з представниками засобів масової інформації, які були присутні на заході, та відповів на їх запитання.
     Віктор Пшонка наголосив на важливості реформування органів прокуратури.
    За його словами, зі вступом в силу нового Кримінального процесуального кодексу всім правоохоронним органам доведеться перебудовуватися для роботи в нових умовах.
    "Органи прокуратури вже зробили для цього чимало. І в аспекті підготовки кадрів, і в аспекті розуміння того, які завдання стоять перед відомством", – зазначив Генпрокурор.
    Він підкреслив, що новий КПК містить революційні новації, а саме запровадження суду присяжних, слідчого судді, нагляду прокуратури за оперативно-розшуковою діяльністю, розширення прав захисту, встановлення розумних строків слідства тощо.
   "Новий кодекс несе в собі принципи демократичності та гуманності. Це запровадження суду присяжних, слідчого судді, нагляду прокуратури за оперативно-розшуковою діяльністю, розширення прав захисту, встановлення розумних строків слідства тощо. Я ще раз зазначу, що залишилося неповних три місяці до того часу, коли цей кодекс увійде у щоденне його виконання", – сказав В. Пшонка.
     За словами В. Пшонки, вперше в Україні впроваджується Єдиний реєстр досудових розслідувань.
    «У країнах СНД подібний реєстр працює тільки в Казахстані. Вони його створювали два роки, а в Україні ми створили його за три місяці. Готується до (запровадження – ред.) такого реєстру Росія. Аналогів у країнах СНД немає. Це європейський процесуальний стандарт", - наголосив Генеральний прокурор.
     Зокрема В. Пшонка прокоментуав перспективи створення Державного бюро розслідувань, що перебдачено новим КПК.
    За словами Генерального прокурора, передбачений у законодавстві строк створення Державного бюро розслідувань (п’ять років) - це саме той час, за який реально виконати це завдання.
    "Державне бюро розслідувань злочинів в Україні, яке необхідно буде створити і це передбачає Кримінальний процесуальний кодекс України. Такий орган повинно бути створено протягом п’яти років", - зазначив він.
     В. Пшонка підкреслив, що для створення Держбюро слід зробити дуже багато і не допустити при цьому поспішності.
    "Крім того, у Кримінальному процесуальному кодексі, який почне діяти 19 листопада, передбачено, що 98% злочинів буде розслідувати Міністерство внутрішніх справ, лише 1% - органи прокуратури і по 0,5% слідчі підрозділи Служби безпеки та податкової служби. І тому ми маємо час без поспіху створювати Державне бюро розслідувань", - сказав В. Пшонка.
   За словами Генерального прокурора, минулого тижня у Генеральній прокуратурі України був створений самостійний структурний підрозділ ювенальної юстиції, на який покладено вирішення усього комплексу питань, пов’язаних із захистом прав неповнолітніх.

Відділ зв’язків із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1477