Сайти

регіональних

прокуратур

 
16.04.2010

Заява

прес-служби Генеральної прокуратури України

     В ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» 16 квітня 2010 року Віце-прем’єр-міністр України Володимир Сівкович заявив, зокрема, що «Генпрокуратура за останні кілька місяців відпустила сімох найрезонансніших хабарників», привівши як приклад начебто закриття справи, порушеної стосовно голови Броварської районної адміністрації Київської області Миколи Діденка, затриманого «на гарячому» під час отримання хабара у мільйони гривень, додавши, що «таких було відпущено дуже багато».
      Прес-служба Генеральної прокуратури України уповноважена заявити, що надана Володимиром Сівковичем інформація не відповідає дійсності.
      Упродовж як минулого, так і поточного років, жодної кримінальної справи, у тому числі з так званих «резонансних», слідчими Генеральної прокуратури України не закривалося. Це стосується і кримінальної справи за обвинуваченням керівників Броварської райдержадміністрації Київської області, розслідування у якій закінчено. На сьогодні у справі складається обвинувальний висновок та найближчим часом її буде направлено до суду для розгляду по суті.
      Питання обрання або зміни обвинуваченим у кримінальних справах запобіжного заходу кримінально-процесуальним законодавством віднесено до виключної компетенції органів досудового слідства та суду.
      Що стосується незадовільної, на думку В. Сівковича, роботи Генеральної прокуратури України щодо боротьби з корупцією, то з цього приводу можемо поінформувати громадськість, що тільки за 3 місяці поточного року слідчими прокуратури до суду направлено 520 кримінальних справ за обвинуваченням 588 осіб у вчиненні злочинів з ознаками корупції. Серед них – державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, депутати обласних, районних рад, працівники центральних органів виконавчої влади, обласних і районних державних адміністрацій, правоохоронних органів та судді.
      Завдяки спільним скоординованим діям органів прокуратури, Служби безпеки та органів внутрішніх справ України за останні роки кількість викритих злочинів з ознаками корупції та направлених до суду за результатами їх розслідування кримінальних справ постійно збільшується, що свідчить про позитивні тенденції в роботі правоохоронних органів на цьому напрямі.
      При цьому слід зазначити, що чинним законодавством Віце-прем’єр-міністра України не наділено відповідними повноваженнями для надання оцінки роботи органів прокуратури, тим більше, за відсутності об’єктивної інформації з цього приводу, не кажучи вже про здійснення контрольних функцій за діяльністю прокуратури як наглядового органу.


Прес-служба Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 76639