Сайти

регіональних

прокуратур

 
01.11.2019

Генпрокуратура повідомила про підозру особі, яка, видаючи себе за «друга» керівників держави, намагалася заволодіти понад 50 тис доларів США

      

За процесуального керівництва прокурорів Генеральної прокуратури громадянину України, який намагався заволодіти грошовими коштами в особливо великих розмірах шляхом шахрайства, повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 КК України.

За версією слідства, він, видаючи себе за близького товариша вищих посадових осіб держави, а саме: Президента України, Голови Верховної Ради України, Керівника Офісу Президента України, Першого заступника Керівника Офісу Президента України, Віце-прем’єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації та, створюючи враження про серйозність своїх зв’язків і вплив на політичну ситуацію, у тому числі, на вирішення кадрових питань щодо призначення на керівні посади в органи влади, вводив потерпілих в оману та намагався заволодіти грошовими коштами в особливо великих розмірах.

Зокрема, за так зване призначення потерпілого на керівну посаду заступника одного з державних підприємств у сфері освіти, вищевказана особа вимагала передати нібито «кураторам» грошові кошти двома траншами – 28 тис грн та 50 тис доларів США.

За його вимогою 18 жовтня 2019 року 28 тис грн перераховано на вказаний ним картковий рахунок. При цьому, за даними слідства, отримані від потерпілого кошти він не мав наміру передавати зазначеним службовим особам, а планував заволодіти ними.

31 жовтня 2019 року після одержання другої частини грошових коштів у розмірі 50 тис доларів США його затримано на місці скоєння злочину.

Наразі проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення обставин вчиненого злочину, вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Довідково: за вказані злочини передбачено строк покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

кількість переглядів: 1930