Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.10.2019

Посадовці банку підозрюються у заволодінні грошовими коштами на суму понад 38 млн доларів США

        

В рамках кримінального провадження, яке розслідується Головним слідчим управлінням СБУ під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури, 26 вересня 2019 року відповідальним службовим особам ПАТ «КБ «Південкомбанк» повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Відповідних результатів досудового розслідування досягнуто за співпраці з нинішнім керівництвом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

За версією слідства, вищезгадані службові особи підписали угоди поруки за зобов’язаннями (кредитами) офшорних компаній, а також виконали ці угоди шляхом списання на свою користь грошових коштів, які перебували на кореспондентських рахунках у банківській установі в Республіці Австрія. Таким чином вони підозрюються у заволодінні грошовими коштами у сумі понад 38 млн доларів США.

Майно підозрюваних арештовано за ухвалою суду.

Нагадуємо, що 27 вересня 2019 року народному депутату України ІІІ-VІІ скликань, бенефіціарному власнику АТ «Банк «Фінанси та Кредит» повідомлено про підозру в організації злочинної схеми з розтрати та легалізації 2,5 млрд грн вказаного банку.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1305