Сайти

регіональних

прокуратур

 
01.10.2019

Направлено до суду справу щодо керівника спецпідрозділу міліції за перевищення влади щодо учасників акції протесту біля Києво-Святошинського суду Києва

          

Управлінням спеціальних розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Генеральної прокуратури України продовжується системна робота з розслідування злочинів, вчинених під час акцій протесту у 2013-2014 роках.

Так, завершено розслідування і направлено до суду обвинувальний акт стосовно командира роти ПМОП «Беркут» при ГУ МВС України в м. Києві за підозрою у перевищенні влади, що супроводжувалося насильством під час проведення акції протесту біля Києво-Святошинського районного суду.

Указаному керівнику підрозділу міліції спецпризначення інкриміновано вчинення спільно з підлеглими співробітниками з перевищенням влади та своїх службових повноважень 10.01.2014 під час проведення громадянами та народними депутатами України акції протесту біля Києво-Святошинського районного суду, незаконного перешкоджання проведенню мітингу, неправомірне застосування сили до учасників акції протесту та інших перехожих громадян, унаслідок чого безпідставно заподіяно тілесні ушкодження 11 громадянам, 2 народним депутатам України та журналісту.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ст. 340, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 171 КК України (перевищенні влади, умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів).

В іншій частині досудове розслідування триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1212