Сайти

регіональних

прокуратур

 
06.09.2019

Судитимуть працівників патрульної поліції, які побили людину і залишили помирати в лісі

       

Прокурорами Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою трьох співробітників управління патрульної поліції у місті Києві ДПП Національної поліції України у вчиненні перевищення влади, що спричинило тяжкі наслідки.

Установлено, що 17.02.2019 указані працівники патрульної поліції виконуючи свої службові обов’язки прибули на виклик, де виявили чоловіка в стані алкогольного сп’яніння.

Після чого, поліцейські діючи умисно, протиправно, всупереч чинного законодавства, не доставили виявлену особу у спеціальний лікувальний заклад чи до місця проживання, а явно виходячи за межі наданих їм службових повноважень, завдали потерпілому тілесних ушкоджень, після чого вивезли у лісосмугу на території Вишгородського району Київської області, де залишили без верхнього одягу. Залишившись у безпорадному стані, потерпілий помер від переохолодження.

Крім того, під час досудового розслідування встановлено, що один із вказаних працівників патрульної поліції вчинив такі дії не в перше.
Дії двох працівників патрульної поліції кваліфіковано за ч. 3 ст. 365 КК України, а патрульного, який вчинив згадані дії повторно, ще й за ч. 2 цієї ж статті КК України.

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні затверджено прокурором та направлено до Вишгородського районного суду Київської області.

Довідково: обвинуваченим загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 418