Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.08.2019

ГПУ спільно з СБУ та НАБУ за підозрою у вчиненні злочину затримано заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, а також його довірену особу

         

Прокурорами відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії Генеральної прокуратури України та групою слідчих Служби безпеки України, управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, детективів Національного антикорупційного бюро України за результатами досудового розслідування викрито та затримано заступника Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Г., а також його довірену особу О. за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 (шахрайство) КК України.

За результатами досудового розслідування встановлено, що вказані особи за обіцянку забезпечити вплив на суддів Верховного суду України щодо винесення рішення на користь зацікавленої особи, а також за здійснення впливу на відповідних службових осіб Мінкульту та КМДА, шляхом використання своїх службових повноважень, здійснили злочинні дії, спрямовані на заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, шляхом обману та зловживання довірою, в загальній сумі 1,1 млн доларів США.

14.08.2019 року під час одержання частини грошових коштів у розмірі 480 тис доларів США їх було затримано.

Громадяни Г. та О. затримані в порядку, передбаченому ст. 208 КПК України, та поміщені в ІТТ.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру та обрання підозрюваним запобіжного заходу в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Досудове розслідування у провадженні триває.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 729