Сайти

регіональних

прокуратур

 
09.07.2019

ГПУ спільно з ДБР та СБУ припинили діяльність міжнародного злочинного угруповання, що займалося виготовленням та контрабандою цигарок (ВІДЕО)

    

У вівторок, 9 липня 2019 року, під час брифінгу Генеральний прокурор України Юрій Луценко, в.о. Голови Служби безпеки України Іван Баканов та директор Державного бюро розслідувань Роман Труба поінформували щодо спільної з іноземними партнерами спецоперації з припинення діяльності міжнародного злочинного угруповання.

Так, під час заходу вони повідомили, що слідчими Центрального апарату ДБР спільно зі Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою України, а також європейськими колегами зі спецслужб Польщі та Податкової і митної служби Великої Британії вдалося викрити міжнаціональне злочинне угруповання, учасниками якого були громадяни України, Польщі та Білорусі, які налагодили на території України незаконне виробництво цигарок, що потім переправляли через український кордон до Європейського Союзу. Фабрика, на якій виготовляли контрафакт, знаходилася у Київський області.

За оперативного супроводження Служби безпеки України та процесуального керівництва Генеральної прокуратури України у ході досудового розслідування у цьому провадженні слідчими ДБР 3-4 липня 2019 року проведено близько 40 обшуків, в результаті яких виявлено та вилучено:
- обладнання для виробництва тютюнових виробів;
- поліграфічну продукцію для пакування незаконно виготовлених тютюнових виробів;
- понад 180 кілограм суміші тютюну;
- більше 2 млн штук сигарет та понад 2,8 тис пачок сигарет різних торгівельних марок.

Всі вилучені предмети скеровані на відповідні експертизи для встановлення їх контрафактного виготовлення.

Наразі 4 особам повідомлено про підозру у вчиненні організованою групою незаконного виробництва та незаконного зберігання з метою збуту тютюнових виробів (ч. 3 ст. 28, ч. ч. 1, 2 ст. 204 КК України).

На даний момент тривають слідчі дії для встановлення інших учасників вказаної протиправної діяльності, перевіряється можлива причетність службових осіб Державної прикордонної служби України та Державної фіскальної служби України, які могли зловживати своїм службовим становищем, забезпечуючи безперешкодне переправлення вказаних незаконно виготовлених тютюнових виробів через державний кордон України.

«Проблема контрабанди – це не лише українська проблема, хоча СБУ виявила саме українського підпільного виробника цигарок, але і міжнародна, адже трафік цих цигарок проходить по всьому світу», - наголосив Юрій Луценко і додав, що міжнародна кооперація є дуже важливою, і Генеральна прокуратура робить усе необхідне, як орган уповноважений на міжнародно-правову допомогу.

Також Генеральний прокурор України поінформував, що завдяки співпраці із Міністерством юстиції України, Кабінет міністрів України надав кошти для покупки спеціального обладнання, яке дозволяє визначати по конфіскованим сигаретам не тільки виробника, але і їхню якість. Адже раніше всі конфісковані тютюнові вироби знищувались тільки тому, що не було доказів їхньої якості.

«Суд підтримав наше клопотання про проведення експертизи в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз Міністерства юстиції. І якщо буде встановлено, що всі ці конфісковані цигарки якісні, вони будуть або продані з аукціону, або передані як безхозні до, наприклад, Міністерства оборони. Думаю, цього разу ми обійдемось без «мутних схем» нібито ліквідації конфіскованої тютюнової продукції», - повідомив Юрій Луценко та пояснив, що це дасть або кошти до державного бюджету, або ці вироби передадуться напряму Міністерству оборони для матеріального забезпечення наших бійців. «Такі плани, щоб уникнути не тільки контрабандних схем, але і постконтрабандних схем збагачення певних ділків на так званій ліквідації або утилізації контрабанди», - зауважив він.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1065