Сайти

регіональних

прокуратур

 
07.05.2019

Суд знову відмовився розглядати обгрунтоване клопотання військових прокурорів щодо продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно обвинувачених народного депутата України та громадянина

     

Як повідомлялось раніше, 15 квітня 2019 року Броварським міськрайонним судом Київської області під час проведення підготовчого судового засідання у кримінальному провадженні за обвинуваченням народного депутата України С. та громадянина України Р., які обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109; ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 109; ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ст. 112; ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 258 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України, всупереч вимогам ч. 4 ст. 199 КПК України не розглянуто клопотання сторони обвинувачення про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до закінчення строку дії попередньої ухвали, унаслідок чого вказаних обвинувачених судом було звільнено з-під варти та наступне судове засідання призначено на 7 травня 2019 року.

З метою забезпечення виконання обвинуваченими покладених на них процесуальних обов’язків, враховуючи наявність обґрунтованого обвинувачення у вчиненні ними тяжких та особливо тяжких злочинів, наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що обвинувачені можуть здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, та відсутність можливості запобігання цим ризикам шляхом застосування більш м’яких запобіжних заходів окрім як тримання під вартою, а також враховуючи обставини, які свідчать про те, що заявлені ризики не зменшились, 07.05.2019 прокурорами заздалегідь, до початку підготовчого судового засідання, до Броварського міськрайонного суду Київської області подані клопотання про продовження строку тримання під вартою обвинувачених, про що в судовому засіданні повідомлено колегію суддів та наголошено на необхідність їх невідкладного розгляду.

У зв’язку з відсутністю в судовому засіданні захисника обвинуваченого Р., колегією суддів поставлено питання про перенесення судового засідання.

Враховуючи необхідність невідкладного вирішення питання про застосування запобіжного заходу, прокурорами в судовому засіданні заявлено клопотання про залучення безоплатного захисника та продовження судового засідання.

Колегією суддів в задоволенні клопотання відмовлено та перенесено підготовче судове засідання на 31 травня 2019 року.

Головна військова прокуратура

кількість переглядів: 1468