Сайти

регіональних

прокуратур

 
14.03.2019

Припинено протиправну діяльність щодо контрабанди в Україну складових частин вогнепальної зброї

      

Головною військовою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом контрабанди в Україну вогнепальної зброї за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 201 КК України (контрабанда), яке розслідується Головним слідчим управлінням Служби безпеки України.

07.03.2019 співробітникам Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України та слідчими Головного слідчого управління СБУ затримано громадянина України, який систематично здійснював незаконне ввезення на територію України складових частин вогнепальної зброї з метою її подальшого збуту. Для приховання від митного огляду вказана особа використовувала конструктивні пустоти легкових автомобілів, які він же ввозив в Україну з однієї з зарубіжних країн.

У ході проведення обшуків вилучено вогнепальну зброю та велику кількість її складових частин.

08.03.2019 зазначеній особі повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 201 КК України. Наступного дня до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У кримінальному провадженні триває проведення комплексу слідчих та інших процесуальних дій, спрямованих на встановлення та припинення протиправної діяльності інших співучасників.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 201 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1652