Сайти

регіональних

прокуратур

 
14.03.2019

Юрій Луценко взяв участь у засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів (ВІДЕО)

                                                 

У четвер, 14 березня 2019 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко взяв участь у засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Юрій Луценко проінформував членів Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України про хід розслідування у кримінальному провадженні за фактом умисного вбивства херсонської активістки під час відкритої частини засідання. Розслідування у вказаному провадженні здійснює Головне слідче управління Служби безпеки України, процесуальне керівництво - прокурори Генеральної прокуратури України – за ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України.

«Проведено 375 допитів, більше 50 обшуків, ряд негласних слідчих (розшукових) дій, 45 оглядів, 100 тимчасових доступів, 10 слідчих експериментів, ще призначено 45 судових експертиз, з них більшість уже проведена», - повідомив Генеральний прокурор України.

Також він наголосив, що найближчими днями очікуються висновки експертизи, від яких буде залежати правильність цієї кваліфікації. «Якщо судово-медична експертиза підтвердить, що причинно-наслідковий зв'язок між хімічними опіками і настанням смерті, то це – 115-та (ст. 115 КК України). Якщо інакше – можливо, я допускаю, що буде змінена кваліфікація», - зазначив він.

За його словами, кваліфікація злочину в даному разі дуже важлива не лише для оголошення підозри і висунення обвинувачення, але і для проведення необхідних екстрадиційних дій. «Як відомо, якщо будь-яка країна подає екстрадиційні документи або оголошує когось в розшук, то людина може бути затримана і екстрадована, а потім передана до суду, тільки рамках тієї статті, яка вказується в документах розшуку, екстрадиції тощо», - підкреслив Юрій Луценко.

Також Юрій Луценко повідомив, що для завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні і передачі його до суду є необхідним проведення судово-психологічної експертизи з використанням поліграфа до встановлених підозрюваних, отримання в Київському міському клінічному бюро судово-медичної експертизи висновку експертів за результатами проведення комісійно-судово-медичної експертизи, легалізація матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, отримання в повному обсязі від оперативних підрозділів матеріалів виконаних доручень слідчого щодо проведення слідчих і розшукових дій, здійснення остаточної кваліфікації злочину, складення та повідомлення остаточних підозр, проведення ряду міжнародно-правових дій тощо.

«Після цього ми будемо вважати, що справа по основним фігурантам може бути передана до суду», - підкреслив Юрій Луценко.

Юрій Луценко також проінформував, що паралельно замовлений аудит Рахункової палати щодо місцевого бюджету Херсонської обласної і міської ради, а також перевірка Державного комітету лісового господарства України щодо надання інформації про факти знищення і розкрадання лісів у Херсонській області. «Таким чином, ми дамо оцінку не тільки скоєному злочину по вбивству, але і, ймовірно, по службовим злочинам у вигляді розкрадання коштів державного або місцевих бюджетів. В тих справах можливі інші підозри й інші фігуранти», - зазначив Юрій Луценко.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1673