Сайти

регіональних

прокуратур

 
13.03.2019

Юрій Луценко: На сьогоднішній день ми маємо 1209 томів доказів діяльності злочинної організації, яка систематично розкрадала Україну в часи Януковича (ФОТО, ВІДЕО)

       

У середу, 13 березня 2019 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко спільно з Міністром внутрішніх справ А. Аваковим та Головним військовим прокурором А. Матіосом повідомили про завершення Головною військовою прокуратурою розслідування кримінального провадження про так звані «податкові майданчики» відносно злочинної організації екс-міністра доходів і зборів та інших підозрюваних високопосадовців колишнього Міністерства доходів і зборів України, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255; ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364; ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

«Ця справа тривала лише 9 місяців і 18 днів, але масштаби її є грандіозні. Грандіозні не лише по сумі ймовірно розкрадених коштів – мільярди гривень, але і доказової бази. Ми маємо сьогодні наочний доказ того, чим займалися 500 працівників Департаменту захисту економіки МВС, військової прокуратури. Власне ми маємо на сьогоднішній день 1209 томів доказів діяльності злочинної організації, яка систематично розкрадала Україну в часи Януковича», - наголосив він.

Юрій Луценко також повідомив про тисячі судових засідань, в яких взяли участь прокурори військової прокуратури, та винесені судом близько 2 тисяч рішень за результатами розгляду їх клопотань і скарг у цій справі.

«Наша спільна команда МВС і ГПУ змогла вже на цьому етапі заарештувати майна злочинців на 700 млн грн, в тому числі 10 будинків, 20 квартир, 20 земельних ділянок, 19 нежитловлих приміщень, тисячу вагонів, 40 автомобілів. Це заарештоване майно сьогодні вже приносить дохід державі», - повідомив Генеральний прокурор.

Юрій Луценко також проінформував про поповнення бюджету на 639 млн грн завдяки перерахуванню «Укрзалізниці» вказаних коштів внаслідок експлуатації 983 вагонів, на які накладено арешт.

«Процес з 52-ма підозрюваними, процес з 92-ма адвокатами, процес з 1209 томами за злочини про розкрадання 104 млрд гривень. Ми завершили це слідство лише завдяки партнерській допомозі МВС. Також я пишаюся діяльністю військових прокурорів, які, не дивлячись на шалені виклики – і технічного, і правового характеру, змогли всій країні продемонструвати ефективне затримання, слідство, і сьогодні етап передачі до суду. За розкрадання 100 млрд гривень суд має винести законне рішення, передбачене чинним законодавством», - констатував Генеральний прокурор.

Міністр внутрішніх справ А. Аваков привітав колег із результатом і подякував за роботу. «Робота прокурорів і оперативників Національної поліції - це приклад того, як треба розслідувати такі важкі справи. В стислий термін і з таким результатом», - наголосив він.

Головний військовий прокурор А. Матіос також подякував колегам та висловив сподівання якомога швидше побачити вирок у цьому провадженні, зазначивши, що «не дивлячись на всі кепкування тих, хто не вірив, що в Україні є право, і в Україні є правоохоронні органи – ми це зробили».

«Попереду суд. Перед вами стоїть група прокурорів, які будуть підтримувати державне обвинувачення. Це люди, які зробили цю страшну, шалену і професійну роботу. Дякую всім», - наголосив він.

Всього у кримінальних провадженнях щодо зловживань з боку службових осіб Міністерства доходів і зборів України за період керівництва колишнього міністра доходів і зборів України К. до державного бюджету надійшло 903,9 млн грн.

Обвинувальний акт направлено до Печерського районного суду м. Києва.

Генеральний прокурор Юрій Луценко також висловив впевненість, що молоді прокурори будуть підтримувати публічне обвинувачення «не гірше, ніж це зробили їхні колеги щодо справи про державну зраду екс-Президента Януковича».

«Впевнений, що країна знову отримає результат. Не дивлячись на недоброзичливців, критиканів, зневірених ми будемо давати результат і зміцнювати країну», - наголосив Юрій Луценко.

 

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 952