Сайти

регіональних

прокуратур

 
25.02.2019

Генеральною прокуратурою України вчергове задокументовано факт зухвалого порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією законів та звичаїв війни під час обстрілу м. Золоте Луганської області

     

 

24.02.2019 близько 05.30 год. з тимчасово окупованої території Луганської області російсько-терористичні сили, застосовуючи важку артилерію, усупереч міжнародному гуманітарному праву здійснили прицільний обстріл м. Золоте Попаснянського району Луганської області.
На місце події виїхала група у складі працівників управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України, співробітників Національної поліції України та Служби безпеки України.

Прокурорами вказаного управління з повним додержанням вимог процесуального законодавства України задокументовано факти порушення російсько-терористичними силами законів та звичаїв війни.

Зокрема, у ході огляду місця події виявлено, що внаслідок артилерійського обстрілу зруйновано та пошкоджено 6 житлових будинків, 4 господарські споруди та 2 транспортні засоби.

На теперішній час встановлено, що обстріл вівся снарядами калібру 152 мм із м. Первомайськ Луганської області (тимчасово окупована територія).

Вживаються заходи щодо встановлення осіб, причетних до вчинення зазначеного злочину.

Здобуті докази порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією норм міжнародного права буде передано до Міжнародного кримінального суду.

 

 

 

 

 

 

 

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 951