Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.02.2019

Генпрокуратурою спільно з ДБР та СБУ викрито злочинну організацію, яка займалася масовим підкупом виборців

      

Під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України співробітниками ДБР та СБУ проведено понад 50 санкціонованих судами обшуків на території України в рамках кримінального провадження за ч.1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

За даними слідства, у 2018 році на території України було створено злочинну організацію, метою діяльності якої є масовий підкуп виборців та фальсифікація результатів виборів Президента України 2019 року.

Так, у регіонах створено мережу за принципом «піраміди»: керівник штабу виборчого округу – керівник сектору – старший виборчий дільниці – спостерігач – агітатор – виборець.

При цьому, фінансування вказаної діяльності здійснюється із порушенням вимог ст. 43 Закону України «Про вибори Президента України», тобто порядку фінансування політичної партії, передвиборчої агітації.

Наразі у вказаному кримінальному провадженні проводиться понад 50 обшуків, в ході яких вилучено готівкові кошти в іноземній та національній валюті, а також чорнові записи, які свідчать про злочинну діяльність згаданої групи.

Повідомляємо, що обшуків у жодному з партійних офісів жодної з політичних партій не проводилося.

За результатами аналізів вилучених в ході обшуків документів буде надана додаткова інформація.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 54