Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.02.2019

Прокуратура Харківської області викрила масштабну схему підкупу медичних посадовців, які допомагали вигравати тендери (ФОТО)

                                    

Слідчі прокуратури Харківської області спільно з УЗЕ в Харківській області ДЗЕ НП України викрили міжрегіональну корупційну схему підкупу посадовців з метою підтасовки виграшу в тендерах на поставку фармпрепаратів до медустанов.

Схема полягала у тому, що представники харківських оптових фармацевтичних компаній для того, щоб виграти тендер, підшуковували когось у керівництві лікарні та пропонували за частку від контракту посприяти у перемозі певній компанії. Підкуплені посадовці робили так, щоб до тендеру були допущені лише дві компанії, які були пов’язані між собою. З кожного такого тендеру лікарі отримували від 5 до 25 % від суми контракту.

На сьогодні прокуратура області затвердила перші підозри у цьому кримінальному провадженні: менеджеру та директору харківських фармацевтичних ТОВ, що постачали ліки до комунальних та державних закладів охорони здоров’я за завищеними цінами.

Менеджеру та директорці двох ТОВ, що працюють у фармацевтичній галузі, інкримінується пропозиція та надання неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб, службовій особі за вчинення нею в інтересах тих, хто надає таку вигоду, дій з використанням нею службового становища, вчинені повторно (ч. 3 ст. 369 КК України).

Наразі відомо щонайменше про два виграні тендери щодо поставок до медичних закладів у м. Запоріжжі на загальну суму близько 3 млн грн. Тобто сума перерахованих коштів особисто медпрацівникам склала близько 300 тис грн.

Слідчим шляхом зараз перевіряється причетність цих фармкомпаній до підтасовки результатів тендерів ще в десятку медичних закладів у Харківській, Сумській, Луганській, Донецькій областях.

Досудове розслідування триває. Встановлюються всі обставини справи та особи, причетні до скоєння злочинів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За матеріалами прес-служби прокуратури Харківської області

кількість переглядів: 1072