Сайти

регіональних

прокуратур

 
21.02.2019

Органи прокуратури запобігли безпідставному стягненню державних коштів у сумі понад 146 млн грн

        

Установлено, що у 2012 році ПАТ «Укртрансгаз» і ТОВ «Турболінкс» уклали договір про закупівлю товару за державні кошти.

За умовами цього правочину, комерційна структура зобов’язувалася поставити для товариства газокомплектуючі іноземного виробництва.
Однак за відсутності факту реальної поставки товару ТОВ «Турболінкс» звернулося до суду з позовом про стягнення з ПАТ «Укртрансгаз» заборгованості з його оплати в сумі понад 146 млн грн.

Враховуючи, що предмет спору у вказаній справі стосується стягнення великої суми коштів з підприємства державної форми власності, органи прокуратури вступили у розгляд цієї справи.

За результатами судового розгляду позовні вимоги комерційної структури задоволено, у зв’язку з цим прокурором подано касаційну скаргу до Верховного Суду.

Під час розгляду касаційної скарги представниками комерційної структури і ПАТ «Укртрансгаз» підписано мирову угоду, затвердження якої судом призвело б до неправомірного витрачання державних коштів в особливо великих розмірах і поставило б під загрозу діяльність підприємства, яке виконує важливу роль у паливно-енергетичному секторі України, забезпечуючи населення та державу загалом природним газом.

Завдяки активній участі Генеральної прокуратури України Верховним Судом 19.02.2019 у затвердженні вказаної мирової угоди відмовлено, незаконні рішення судів першої та апеляційної інстанцій скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 626