Сайти

регіональних

прокуратур

 
19.02.2019

Генпрокуратурою спільно з СБУ та Нацполіцією припинено шахрайську схему заволодіння грошима суб’єктів господарювання за отримання в оренду нежитлових приміщень одного з комерційних банків, що перебуває в стадії ліквідації

     

Прокурорами Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях спільно зі співробітниками Головного слідчого управління Національної поліції України та працівниками ГУ БКОЗ СБУ встановлено факт підбурення заступником начальника управління активами та майном ПАТ «КБ «Хрещатик» керівника суб’єкта господарювання до надання неправомірної вигоди у сумі 7 тис доларів США ліквідатору ПАТ «КБ «Хрещатик».

Саме в таку суму посадовець банку оцінив свої послуги та послуги ліквідатора, що полягали у сприянні в укладення договору оренди нежитлових приміщень банку, розташованих на одній з центральних вулиць в історичному серці столиці.

До протиправної діяльності службова особа банківської установи залучила посередника.

19 лютого 2019 року зловмисників затримано у порядку, передбаченому ст. 208 КПК України, під час одержання грошових коштів в обмін на підписаний договір оренди, вилучено речові докази.

На даний час проводяться першочергові слідчі та процесуальні дії, за результатами яких буде вирішено питання про повідомлення особам про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч.2 ст. 190 КК України та обрання запобіжних заходів.

Довідково: за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 369, ч.2 ст. 190 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 743