Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.02.2019

За втручання органів прокуратури скасовано незаконне рішення Харківської міської ради про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Харкова» громадянину Російської Федерації, який активно підтримав збройну агресію проти України

     

Звання «Почесний громадянин міста Харкова» є найвищою відзнакою територіальної громади міста Харкова, яке присвоюється громадянам України та інших держав, які своєю професійною та громадською діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток міста, що сприяло піднесенню його авторитету як на державному, так і на міжнародному рівні.

Рішенням Харківської міської ради від 06.08.2014 звання «Почесний громадянин міста Харкова» присвоєно громадянину Російської Федерації О. Шишкіну у зв’язку з його меценатською діяльністю, зокрема ініціюванням будівництва у м. Харкові храму.

Водночас, органом місцевого самоврядування не враховано, що цей громадянин, будучи членом Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації, підтримав прийняття постанов від 21.03.2014 «Про ратифікацію Договору між Російською Федерацією та Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб’єктів» і щодо схвалення Федерального конституційного закону «Про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб’єктів – Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя».

Більше того, він проголосував за прийняття постанови Ради Федерації «Про використання Збройних Сил Російської Федерації на території України».

Наведені обставини вказують на свідому негативну суспільно-політичну діяльність цього громадянина Російської Федерації щодо держави Україна, яка містить потенційну загрозу державній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України, а також сприяє терористичній діяльності та окупації територій нашої держави.

Оскільки вищевказане рішення Харківської міської ради прийнято неправомірно за відсутності законних підстав, органи прокуратури невідкладно оскаржили його в судовому порядку.

Остаточним рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 06.02.2019 касаційну скаргу Харківської міської ради залишено без задоволення, а судові рішення про задоволення позову прокурора –залишені в силі.

Таким чином, завдяки своєчасно вжитим органами прокуратури заходам представницького характеру інтереси держави належно захищені, а рішення Харківської міської ради, яким звання «Почесний громадянин міста Харкова» присвоєно громадянину Російської Федерації, що активно підтримав збройну агресію проти України, визнано незаконним та скасовано.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1329