Сайти

регіональних

прокуратур

 
06.02.2019

Юрій Луценко виступив на засіданні комітету Верховної Ради з доповіддю про діяльність органів прокуратури (ІНФОГРАФІКА, ВІДЕО)

      

У середу, 6 лютого 2019 року, Генеральний прокурор України Юрій Луценко виступив із доповіддю про діяльність органів прокуратури у 2018 році на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Так, Юрій Луценко поінформував про діяльність органів прокуратури у боротьбі з загальною кримінальною злочинністю. Він наголосив, що ефективна боротьба у цій сфері – ключ до порядку та стабільності в Україні.

Генеральний прокурор також поінформував про досягнення у сфері боротьби з корупцією, озвучивши конкретні цифри за два з половиною роки роботи. Водночас, Генеральний прокурор нагадав, що органи прокуратури мають досить обмежені повноваження у сфері боротьби з корупцією серед діючих високопосадовців, оскільки розслідування таких кримінальних проваджень належать до компетенції Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро.

Також він наголосив, що пріоритетним напрямком для органів прокуратури залишається розслідування злочинів, скоєних колишніми високопосадовцями та злочинів, вчинених під час Революції Гідності. Зокрема, Юрій Луценко нагадав, що на завершальній стадії у судових інстанціях знаходяться кримінальні провадження щодо низки колишніх високопосадовців. Зокрема, щодо колишнього Міністра юстиції України, колишнього народного депутата України-голови комітету. Тривають заочні судові розгляди щодо екс-Міністра енергетики та вугільної промисловості України, колишнього Міністра доходів і зборів України. На стадії ознайомлення з матеріалами кримінального провадження знаходиться справа колишнього Першого віце-прем’єр-міністра України. На стадії завершення досудового розслідування знаходиться кримінальне провадження щодо колишнього Прем’єр-міністра України.

Говорячи про внутрішню реформу в органах прокуратури України, Юрій Луценко наголосив, що важливе досягнення – відкритість системи. Він підкреслив, що набір на вакантні посади в органах прокуратури здійснюється виключно через відкритий конкурс, а абсолютна більшість переможців – люди з-поза системи. “Це чіткий сигнал оновлення органів прокуратури України у центрі і на місцях”, - підкреслив Генпрокурор.

“Найголовніше досягнення минулого року – розділення функцій процесуального нагляду та представництва держави в судах і слідства. Тільки таке розмежування може покращити дотримання прав людини, у тому числі підозрюваних та обвинувачених”, - наголосив Юрій Луценко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1218