Сайти

регіональних

прокуратур

 
24.01.2019

Прокурорами ГПУ та слідчими Центрального апарату ДБР спільно з управлінням внутрішньої безпеки СБУ затримано службових осіб контррозвідки СБ України в Запорізькій області

                          

Прокурорами Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань Генеральної прокуратури України та слідчими Центрального апарату Державного бюро розслідувань, за оперативного супроводження Управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України, у ході здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368 КК України, під час одержання неправомірної вигоди затримано начальника та оперуповноваженого сектору відділу контррозвідки Управління Служби безпеки України в Запорізькій області.

Зазначені зловмисники, діючи умисно, у незаконний спосіб використовуючи своє службове становище, налагодили механізм незаконного особистого збагачення, а саме підшукували іноземних громадян (у більшості випадків громадян країн Африки), які тимчасово проживають в Україні, та через особу посередника, який перебував на конфіденційному співробітництві у правоохоронних органах, вимагали та отримували неправомірну вигоду – грошові кошти за вирішення питань щодо невжиття заходів, які можуть вплинути на скорочення строку їх перебування на території України та на зміну правового статусу.

За результатами документування злочинної діяльності, 24.01.2019 вказаних службових осіб контррозвідки затримано на підставі ст. 208 КПК України, безпосередньо під час отримання ними від посередника частини неправомірної вигоди в сумі 1,5 тис доларів США.

Наразі затриманим готуються повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 849