Сайти

регіональних

прокуратур

 
17.01.2019

Генеральною прокуратурою України завершено досудове розслідування за підозрою колишнього Голови Національного банку України

                                   

Департаментом міжнародно-правового співробітництва Генеральної прокуратури України завершено досудове розслідування за підозрою колишнього Голови Національного банку України у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.28, ч.5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою).

Зазначеній особі інкримінується вчинення у період 2011-2013 років розтрати чужого майна в особливо великих розмірах - коштів НБУ в сумі 220 млн грн при створенні всупереч положень Закону України «Про Національний банк України» та Закону України «Про телебачення та радіомовлення» за рахунок активів цього особливого центрального органу державного управління підконтрольної телерадіоорганізації ТОВ «Банківське телебачення», вчиненого шляхом зловживання своїм службовим становищем у складі злочинної організації.

Вищевказані дії колишнього Голови НБУ призвели до втрати Нацбанком України активів на вищевказану суму та було зменшено його можливості щодо реального проведення державної грошово-кредитної політики, спрямованої на забезпечення стабільності грошової одиниці України.

На даний час учасникам кримінального провадження відкрито його матеріали для ознайомлення з ними та подальшого скерування обвинувального акту до суду для розгляду по суті.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 78