Сайти

регіональних

прокуратур

 
09.01.2019

Генпрокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника АБ «Укргазбанк»

     

Департаментом організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, нагляду за додержанням законів його оперативними підрозділами та підтримання публічного обвинувачення у відповідних провадженнях, спільно з Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України, за оперативного супроводження Департаменту захисту економіки Національної поліції України завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього заступника Голови правління АБ «Укргазбанк» у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України та за підозрою керівника однієї з дирекцій АБ «Укргазбанк» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2008 – 2010 років колишній заступник Голови правління АБ «Укргазбанк» за попередньою змовою з діючим на той час керівником однієї з дирекцій АБ «Укргазбанк» організував схему щодо виведення державних коштів на рахунки заздалегідь створеного підконтрольного фіктивного підприємства шляхом надання йому кредиту на суму 100 млн грн та з метою подальшого заволодіння вказаними коштами.

За результатами досудового розслідування, 09.01.2019 прокурором у кримінальному провадженні обвинувальний акт щодо вказаних обвинувачених скеровано до суду для розгляду по суті.

Довідково: санкціями статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років і позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1137