Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.11.2018

Верховний Суд залишив у силі рішення, постановлені на користь держави у справах щодо незаконного набуття у приватну власність громадянами земель прикордонної смуги та оборони вздовж лінії державного кордону України загальною площею 19 га

    

Установлено, що наказами Головного управління Держземагентства у Закарпатській області у 2014 році всупереч вимогам ст.ст. 20, 77, 84 Земельного кодексу України, Законів України «Про використання земель оборони», «Про державний кордон України», «Про державну прикордонну службу» передано у приватну власність 10 громадян земельні ділянки загальною площею 19 га для ведення особистого селянського господарства.

Проте спірні землі належать до складу прикордонної смуги, що перебуває під охороною Мукачівського прикордонного загону, та розташовані між КПП «Косино» і КПП «Лужанка», у зоні облаштування й утримання інженерно-технічних споруд та огорож лінії державного кордону України.

У подальшому незаконно отримані у власність землі громадяни відчужили на користь двох фізичних осіб.

Прокуратурою Закарпатської області пред’явлено позови про визнання недійсними та скасування наказів Головного управління Держземагентства у Закарпатській області і повернення у державну власність земельної ділянки з незаконного володіння.

Рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій позовні вимоги прокурора Закарпатської області задоволено.

Водночас, не полишаючи спроб зберегти у своєму протиправному володінні вказані землі, відповідачі звернулися із касаційними скаргами до Верховного Суду, який за результатами розгляду справи 14.11.2018 відхилив їхні скарги, а судові рішення залишив без змін.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 349