Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.11.2018

Затримано громадянина України за посягання на громадських активістів Херсонщини

         

За матеріалами Департаменту контррозвідки Служби безпеки України Головним слідчим управлінням СБ України, за процесуального керівництва Головної військової прокуратури,14.11.2018 затримано громадянина України, який підозрюється у вчиненні закінченого замаху на терористичний акт, готуванні до терористичного акту та незаконному поводженні із зброєю.

Указаний громадянин у травні 2018 року, діючи на виконання завдання спецслужб РФ, яке він отримав на території вказаної держави-агресора, з метою порушення громадської безпеки та залякування населення України, зокрема громадських активістів, які скеровують свою діяльність на відновлення територіальної цілісності України та припинення агресії Російської Федерації, дестабілізації суспільно-політичної ситуації, із використанням вогнепальної зброї здійснив замах на вчинення терористичного акту у м. Херсон, у результаті якого одному з керівників Херсонського обласного осередку політичної партії «Національний корпус» повинні були бути спричинені тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

Підозрюваному не вдалося реалізувати свої наміри у зв’язку з проведеним відповідно до вимог КПК України контролю за вчиненням злочину, під час якого бойові набої замінені на холості. Проведеними заходами вдалося запобігти вчиненню особливо тяжкого злочину та отримати беззаперечні докази щодо дійсності намірів вказаної особи вчинити терористичний акт.

Крім того, цей же громадянин, продовжуючи виконання завдання спецслужб РФ щодо здійсненнятерористичних актів стосовно громадських активістів Херсонщини, вчинив готування до іншого терористичного акту, у результаті якого одному з керівників Громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Добровільна народна дружина самооборони Херсонської області» повинні були бути спричинені тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

14.11.2018 вказаному громадянину повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 258; ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 та ч. 1 ст. 263 КК України.

15.11.2018 слідчим суддею Шевченківського районного суду м. Києва щодо підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

Довідково: за вчинені підозрюваним злочини передбачене максимальне покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років.

Відділ зв'язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 249