Сайти

регіональних

прокуратур

 
08.11.2018

За заявою Генеральної прокуратури України Верховний Суд скасував незаконні судові рішення, винесені на користь близьких родичів колишнього Першого заступника Голови Верховної Ради України

     

Питання щодо законності набуття права власності на земельні ділянки державної власності завжди перебувають під пильною увагою Генеральної прокуратури України.

Так, негативного суспільного резонансу набула інформація про передачу у 2010 році Бучанською міською радою земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 11 га у приватну власність 111 фізичних осіб для індивідуальної житлової забудови.

Установлено, що, незважаючи на особливий статус згаданої ділянки та встановлену законодавством заборону на її відчуження, Бучанською міською радою усупереч вимогам земельного законодавства, Законів України «Про вищу освіту», «Про управління об’єктами державної власності» прийнято рішення про припинення права постійного користування землею Національного університету біоресурсів і природокористування України та передачу її у власність громадян.

У подальшому власником цих земель на підставі цивільно-правових угод став близький родич колишнього Першого заступника Голови Верховної Ради України.

Попри правомірність доводів прокурора про незаконність вибуття земельної ділянки із державної власності та постійного користування вищого навчального закладу державної форми власності судами трьох інстанцій у задоволенні позову відмовлено з посиланням на ст.ст. 256, 261, 268 ЦК України щодо пропуску строку позовної давності для звернення до суду.

Послідовно відстоюючи інтереси держави, Генеральна прокуратура України подала заяву до Верховного Суду України про перегляд судових рішень.

Велика Палата Верховного Суду, погодившись із доводами прокурора, 31.10.2018 скасувала незаконні рішення судів попередніх інстанцій, а справу направила на новий розгляд до суду першої інстанції.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

 

кількість переглядів: 1085