Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.11.2018

У Генеральній прокуратурі України відбулась нарада щодо підсумків роботи органів прокуратури упродовж 9 місяців 2018 року

                                  

У п’ятницю, 2 листопада 2018 року, під головуванням Генерального прокурора України Юрія Луценка відбулась нарада про стан реалізації органами прокуратури упродовж 9 місяців 2018 року повноважень на основних напрямках прокурорської та слідчої діяльності. Участь у заході взяли заступники Генерального прокурора, керівники структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, а також прокурори областей.

Так, Юрій Луценко звернув увагу на стан досудового розслідування в органах поліції, Служби безпеки України та фіскальної служби. Окремо зупинився на найпроблемніших питаннях цього напрямку.

Генеральний прокурор України зауважив, що бойові дії та безперервні напади агресора на Україну вимагають надання оцінки в правовому полі. Розслідування злочинів, пов’язаних із розв’язанням та веденням Російською Федерацією агресивної війни проти України та пов’язаних із цим правопорушень, здійснюють органи військової прокуратури. До суду за цей рік направлено 10 таких обвинувальних актів, повідомлено про підозру голові та 18 суддям Конституційного Суду РФ.

Крім того, як повідомив Юрій Луценко, розслідуванням злочинів щодо порушення законів і звичаїв війни, а також вчинення терористичних актів на території Донецької та Луганської областей займається Генеральна прокуратура України. За цими фактами повідомлено про підозру 13 особам, стосовно 4 із них отримано дозволи на здійснення спеціального досудового розслідування. «Робота ця має тривати й далі», - констатував він.

Разом з тим, Генеральний прокурор України зазначив, що протягом 9 місяців 2018 року правоохоронними органами держави викрито 253 злочинних угруповання, до складу яких входило понад 1,2 тис осіб. Він зауважив, що відчутним є результат цієї роботи у місті Києві, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Донецькій, Запорізькій та Одеській областях.

Також Юрій Луценко наголосив, що незмінними є вимоги суспільства до належної боротьби з корупцією в Україні, системної протидії розкраданню бюджетних коштів та державного майна, ліквідації злочинних схем. Він поінформував, що правоохоронцями за цей рік до суду скеровано понад 2,5 тис корупційних кримінальних правопорушень і засуджено понад півтисячі осіб.

«Ні депутатський мандат, ні чиновницьке крісло не стануть на заваді наданню законної оцінки корупційним діям», - підкреслив Генеральний прокурор України.

За словами Юрія Луценка, масштабна робота з розбудови та ремонту доріг із бюджетом у 46 млрд грн є лакмусовим папірцем для притягнення корупціонерів, саме тому він неодноразово орієнтував своїх підлеглих на якісне розслідування відповідних проваджень. Генеральний прокурор України зазначив, що з початку року розпочато майже 250 проваджень за фактами нецільового використання, розтрати та привласнення бюджетних коштів на ремонт та будівництво дороги, кожне шосте з них вже передано до суду з обвинувальним актом.

Також Юрій Луценко звернув увагу, що ще одним проблемним питанням, яке не обходиться без корупційних складових, є рейдерство земель сільськогосподарського призначення. Він констатував, що такі угіддя становлять майже три чверті української території, а земля є основним національним багатством українського народу та перебуває під охороною держави. «Кожен причетний до розбазарювання, самовільного захоплення земельних ділянок, привласнення врожаю має відповідати за законом», - наголосив Генеральний прокурор України.

Окремо Юрій Луценко зупинився на злочинах проти громадських активістів. Він зазначив, що у цьому році почастішали напади на активістів і громадських діячів, їх кількість уже становить понад півсотні, більшість з них кваліфікована як замах на умисне вбивство і розслідується слідчими органів поліції. «Вживайте додаткових скоординованих заходів, ці провадження мають бути на відомчому контролі та розкриті», - закликав Юрій Луценко.

Крім того, Генеральний прокурор України звернув увагу, що негайного посилення потребує протидія злочинності в установах виконання покарань, яка зросла майже на 38%. Разом з тим, незадовільним є стан додержання законів і прав в’язнів на охорону здоров’я. Зокрема, проблемним залишається питання забезпечення прав засуджених на звільнення від покарання за хворобою. В одних випадках особи помирають, не дочекавшись відповідних рішень судів про їх звільнення, а в інших – від покарання звільняються засуджені до довічного позбавлення волі вбивці.

Завершуючи нараду, Юрій Луценко визначив першочергові завдання на наступний період. Так, ключовим залишається боротьба з кримінальною корупцією, протидія рейдерству, привласненню та розкраданню коштів під час ремонту доріг та робота з реорганізації в органах прокуратури, пов’язана зі створенням Державного бюро розслідувань.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 756