Сайти

регіональних

прокуратур

 
22.10.2018

Завдяки вжитим заходам прокурорського реагування з комерційної структури у дохід держави стягнуто понад 18 млн грн, отриманих від незаконної спільної діяльності щодо видобутку та продажу природного газу

       

На початку 2017 року органи прокуратури виявили злочинну схему отримання незаконного прибутку від спільної діяльності у сфері газовидобування, створену комерційними структурами із залученням державних ресурсів.

Установлено, що між ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» та ПрАТ «Пласт» укладено договір про спільну діяльність, згідно з умовами якого ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» внесено у спільну діяльність право користування Стрілковим та Архангельським газовими родовищами. ПрАТ «Пласт» зобов’язувалося внести 71 млн грн, з яких внесло лише 1 млн грн, при цьому незаконно отримувало від спільної діяльності прибуток у пропорційно більшому розмірі, ніж ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз». Як наслідок, державою недоотримано понад 18 млн грн від продажу газу, видобутого під час дії договору.

У зв’язку з цим, заступник Генерального прокурора звернувся до суду з позовом про визнання недійсним договору про спільну діяльність, який порушував інтереси держави та суспільства в цілому.

Судами всіх інстанцій позовні вимоги прокурора задоволено у повному обсязі.

Послідовно відстоюючи інтереси держави, Генеральна прокуратура України до сторін договору пред’явила позов про застосування наслідків недійсності правочину та стягнення у дохід держави понад 18 млн грн, незаконно отриманих у результаті спільної діяльності.

За принципової позиції прокуратури господарським судом Київської області 17.10.2018 позов задоволено.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 196