Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.10.2018

Генпрокуратурою продовжується системна робота щодо розкриття багаторічної злочинної схеми розкрадання земель територіальної громади м. Харкова та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності

        

Генпрокуратурою закінчено досудове розслідування та до суду направлено обвинувальний акт у черговому, вже третьому за 2018 рік, кримінальному провадженні щодо розкрадання понад 75 га землі, вартістю більше 240 млн грн.

Завдяки злагодженій роботі слідчих Головного слідчого управління та прокурорів управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, до кримінальної відповідальності притягнуто колишніх високопосадовців Харківської міської ради, серед яких Харківський міський голова – нині діючий народний депутат України, згода на притягнення якого була надана Верховною Радою України, його заступник та керівники профільних Департаментів, а також безпосередніх вигодонабувачів земельних ділянок.

З метою документування вказаної «кооперативної схеми», яка діяла у 2008-2010 роках, слідчими та прокурорами проведено понад 300 допитів, 90 тимчасових доступів до речей та документів, 200 обшуків, 70 оглядів, призначено та отримано більше ніж 50 висновків експертних досліджень та значна кількість інших слідчих та процесуальних дій.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи Харківської міської ради, у жовтні – грудні 2008 року вступили у попередню змову та, діючи в інтересах осіб, які нібито потребували поліпшення житлових умов, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом шахрайських дій усунули перешкоди останнім у заволодінні правом на землю, що спричинило тяжкі наслідки.

З метою відшкодування завданої шкоди накладено арешт на незаконно вибуті із власності земельні ділянки та майно підозрюваних, який є співмірним із завданою шкодою.

Як наслідок, зібрано достатню кількість доказів та до суду скеровано обвинувальний акт за обвинуваченням шести осіб у вчиненні службових злочинів та злочинів проти власності.

Їх дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190, ч. 2ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст.15, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

Довідково: санкціями інкримінованих статей передбачено покарання у виді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України


кількість переглядів: 490