Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.10.2018

Дмитро Сторожук взяв участь у Конференції «20 років протидії торгівлі людьми: досягнення та шляхи вперед»

      

Перший заступник Генерального прокурора Дмитро Сторожук взяв участь у Конференції «20 років протидії торгівлі людьми: досягнення та шляхи вперед», присвяченій ювілею існування Програми, яку в Україні впроваджує Міжнародна організація з міграції.

Під час свого виступу Дмитро Сторожук повідомив присутніх, що Генеральна прокуратура України прискіпливо слідкує за дотриманням вимог закону при реєстрації, розслідуванні та судовому розгляді кримінальних проваджень за вказаними фактами, адже це один з найбільш небезпечних видів міжнародного злочинного бізнесу, що грубо порушує права людини.

За його словами, з метою консолідації зусиль, направлених на протидію зазначеним видам злочинів, у лютому минулого року під головуванням Генпрокурора України була проведена міжвідомча нарада з керівниками правоохоронних органів та інших суб’єктів протидії торгівлі людьми. На виконання постанови вказаної наради було вжито ряд заходів, які призвели до значного покращення стану розкриття злочинів. Як наслідок, стан реєстрації та розслідування таких злочинів, як у минулому так і поточному роках суттєво покращився.

Майже в три рази зріс стан викриття торгівлі людьми, виявлення осіб, які вчинили такі злочини та потерпілих від нього осіб. Зросла кількість обвинувальних актів направлених до суду у таких кримінальних правопорушеннях.

Також, необхідно зазначити, що при розслідуванні проваджень зазначеної категорії органи поліції мають уникати повторної віктимізації потерпілих. Першочергова робота всіх органів, задіяних у протидії торгівлі людьми має орієнтуватись на визначенні потреб потерпілих від цих злочинів та надання їм необхідної допомоги.

Крім того, Генеральною прокуратурою постійно звертається увага регіональних прокуратур і на рівень судової репресії у таких провадженнях. Щодо цього можна навести приклад принципової позиції процесуального керівника прокуратури Київської області у кримінальному провадженні за фактом продажу матір’ю своєї новонародженої дитини.

За результатами судового розгляду цієї справи Броварським міськрайонним судом Київської області її засуджено до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Не погодившись з таким вироком суду, прокурор оскаржив його до Апеляційного суду Київської області. Судом вищої інстанції враховано доводи прокурора, вирок суду першої інстанції в частині призначеного покарання скасовано та ухвалено новий, яким обвинувачену засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вжиті Генпрокуратурою та іншими правоохоронними органами заходи належним чином відзначені нашими міжнародними партнерами.

«Докладені Україною зусилля високо оцінені Держдепартаментом США, який вже вдруге включив Україну до списку держав другого рівня у своєму щорічному звіті з протидії торгівлі людьми, підвищивши її статус на один щабель порівняно з минулими роками», - повідомив перший заступник Генпрокурора Дмитро Сторожук.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 514