Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.10.2018

Генеральною прокуратурою України складено повідомлення про підозру причетним до незаконного позбавлення волі О. Сенцова та інших громадян України

         

Генеральною прокуратурою України 10.10.2018 року складено повідомлення про підозру стосовно так званого «прокурора Республіки Крим» Н. Поклонської за ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України та заступника голови Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим Д. Діденка - за ч. 3 ст. 146 КК України.

У кримінальному провадженні за фактами незаконного позбавлення волі громадян України О. Сенцова, О. Кольченка, О. Чирнія, Г. Афанасьєва, процесуальне керівництво в якому здійснюється Генеральною прокуратурою України, зібрано докази, достатні для повідомлення про підозру вказаним особам.

Так, Н. Поклонська після вступу до злочинної організації, створеної службовими особами органів влади РФ, метою діяльності якої була зміна меж території України, організувала незаконне переслідування громадян України, що відстоювали суверенітет та територіальну цілісність України, особисто взяла участь у судовому засіданні та підтримала клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою О. Сенцову, О. Кольченку, О. Чирнію, Г. Афанасьєву, а заступник голови Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим Д. Діденко обрав ці запобіжні заходи.

У той же час, за нормами ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.

Згідно приписів ч. 3 цієї статті будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими ч. 2 цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.

Крім цього, вказані дії Н. Поклонською та Д. Діденком вчинені всупереч нормам міжнародного права, в тому числі ч. 4 ст. 2 Статуту ООН, Декларації Генеральної Асамблеї ООН від 09.12.1981 № 36/103, резолюцій від 16.12.1970 № 2734 (XXV), від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX).

У кримінальному провадженні продовжується збирання доказів для оголошення підозр всім іншим особам, причетним до незаконного позбавлення волі та катування громадян України на тимчасово окупованих територіях.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 1960