Сайти

регіональних

прокуратур

 
10.10.2018

Юрій Луценко: Прокуратурою складено повідомлення про підозру Н. Поклонській за вчинення ряду злочинів (ВІДЕО)

     

У середу, 10 жовтня 2018 року, прокуратурою АР Крим складено і підписано повідомлення про підозру Н. Поклонській за те, що, перебуваючи на посаді так званого прокурора Республіки Крим, вона вчинила порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України. Про це під час презентації Стратегії розвитку прокуратури Автономної Республіки Крим на 2019-2021 роки повідомив Генеральний прокурора України Юрій Луценко. На заході також був присутній прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

«Оголошена ця підозра за трьома важливими епізодами: за особисту участь у забороні діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, яку вона називала екстремістською організацію; за затвердження відповідно до КПК РФ обвинувального висновку у кримінальній справі відносно заступника голови Меджлісу Ахтема Чигойза та ще 5 кримських татар нібито за організацію масових заворушень, а насправді за конституційне право, дароване українським Основним законом на мирні протести», - уточнив Генеральний прокурор України.

Ще один епізод щодо участі Н. Поклонської у переслідуванні українського героя Олега Сенцова, за словами Юрія Луценка, зараз остаточно допрацьовується і найближчим часом буде також пред’явлено Н. Поклонській.

«Як я і попереджав справедливого покарання не вдасться уникнути нікому, особливо тим, хто очолює окупацію «руським міром» української території», - наголосив він.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1412