Сайти

регіональних

прокуратур

 
10.10.2018

Юрій Луценко: Прокуратура Автономної Республіки Крим фактично формує правосуддя перехідного періоду (ВІДЕО)

          

«Сьогодні ми зібралися для того, щоб засвідчити стратегічно новий підхід до роботи прокуратури АР Крим», - про це зазначив Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час презентації Стратегії розвитку прокуратури Автономної Республіки Крим на 2019-2021 роки.

Він зауважив, що вказана Стратегія була розроблена з допомогою міжнародних партнерів та громадських організацій.

«Прокуратура Автономної Республіки Крим фактично формує правосуддя перехідного періоду. Вона діє в особливих, я би сказав екстериторіальних умовах, відірвана від свого материнського організму, самого Криму», - повідомив Юрій Луценко.

Генпрокурор підкреслив, що вказана прокуратура має займатися ретельною фіксацією воєнних злочинів і злочинів проти людства, зазначивши, що з цим ключовим завданням вона добре справляється. Також прокуратура має притягувати винних у цих злочинах осіб та працювати для майбутнього відшкодування збитків, у тому числі державі Україна і громадянам, які потерпіли від дій окупантів та їхніх поплічників.

Крім того, прокуратура має готувати резерв працівників прокуратури на період після повернення української влади до Криму.

Юрій Луценко додав, що на сьогоднішній день вже «повідомлено про підозру 467 особам, причетним до вчинення злочинів проти основ національної безпеки, до суду направлено 100 кримінальних проваджень з обвинувальними актами, на лаві підсудних опинилися колишні депутати Верховної Ради АР Крим – 64, Севастопольської міськради - 21, так званий Міністр охорони здоров’я Крим, та 6 членів незаконного збройного формування «Самооборона Криму» та інших».

«Вже судами постановлено 3 вироки за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України за ст. 110 КК України. Це перші, але дуже важливі ластівки із судових засідань, які принципово важливі, і для наших громадян, і для тих, хто в силу різних причин працює з окупантами», - підкреслив він.

«Хочу щоб всі чули, що Україна любить своїх громадян, але буде карати своїх зрадників», - підсумував Генеральний прокурор.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 198