Сайти

регіональних

прокуратур

 
14.09.2018

Органи прокуратури продовжують вживати заходів щодо попередження незаконного використання земель прибережних захисних смуг

    

Органами прокуратури з метою недопущення незаконної забудови земель водного фонду приділяється постійна увага збереженню цільового призначення земель прибережних захисних смуг при їх використанні суб’єктами господарювання.

Так, прокуратурою Черкаської області встановлено, що Соснівським районним судом м. Черкаси за позовом недобросовісного забудовника всупереч положенням земельного законодавства зобов’язано Черкаську міську раду фактично змінити цільове призначення 3,2 га землі з земель водного фонду (прибережна захисна смуга Кременчуцького водосховища) на землі громадської та житлової забудови.

Водночас Черкаська міська рада самоусунулася від подальшого захисту державних інтересів у цій справі та не оскаржила незаконне рішення суду першої інстанції, що сприяло незаконній житловій забудові прибережної захисної смуги.

Зважаючи на виявлені порушення, прокурор звернувся до суду з апеляційною скаргою.

Проте Київський апеляційний адміністративний суд безпідставно її відхилив, що зумовило звернення органів прокуратури до Верховного Суду.

За активної участі Генеральної прокуратури України постановою Великої Палати Верховного Суду від 11.09.2018 вищезазначені судові рішення скасовані та постановлено нове рішення про відмову забудовнику в позові.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1064