Сайти

регіональних

прокуратур

 
13.09.2018

За клопотанням прокурорів судом надано дозволи на проведення спеціального досудового розслідування стосовно осіб, причетних до артилерійських обстрілів м. Попасна та Попаснянського району

       

Слідчим суддею Сєвєродонецького міського суду Луганської області задоволено клопотання групи прокурорів управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях Генеральної прокуратури України та надано дозволи на проведення спеціального досудового розслідування стосовно двох громадян України, які виконували функції керівників підрозділів артилерії у складі «6 окремого мотострілецького козачого полку ім. М. Платова», що входить до складу незаконного збройного формування у структурі терористичної організації «ЛНР», у вчиненні особливо тяжких злочинів, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 258, ч. 2 ст. 437, ч. 2 ст. 438 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що вказаним особам було доручено здійснення збройного опору силам АТО, проведення артилерійських обстрілів по території міста Попасна та Попаснянського району Луганської області з мотивів несприйняття діючої державної влади України та її політичного курсу.

Реалізуючи свої злочинні наміри, за попередньою змовою з іншими особами, керівниками терористичної організації «ЛНР», представниками влади Російської Федерації та Збройних Сил Російської Федерації, ці громадяни з метою залякування цивільного населення, формування у населення негативної думки щодо державної влади України, із застосуванням важкого артилерійського озброєння, боєприпасів, протягом січня-серпня 2015 року, достовірно знаючи, що на території міста Попасна та Попаснянського району не перебувають військовослужбовці Збройних Сил України та інші військові формування України, задіяні у проведенні Антитерористичної операції, а є лише цивільне населення та об’єкти цивільної інфраструктури, надавали вказівки членам підпорядкованих їм артилерійським підрозділам «6 окремого мотострілецького козачого полку ім. М. Платова» про здійснення артилерійських обстрілів з використанням вибухового знаряддя по території міста Попасна та Попаснянського району, таким чином створюючи небезпеку для життя та здоров’я людей, що призвело до загибелі людей, пошкодження та руйнування житлових будинків, об’єктів цивільної інфраструктури.

В результаті зазначених злочинних дій вказаних громадян та їх співучасників загинуло 20 цивільних осіб, отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості 21 цивільна особа, пошкоджено та зруйновано 62 житлових будинки та інші об’єкти цивільної інфраструктури.

Довідково: за скоєння цих злочинів передбачений максимальний строк покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 326