Сайти

регіональних

прокуратур

 
12.09.2018

За позовом прокуратури Черкаської області судом повернуто в державну власність цілісний майновий комплекс Шполянського елеватора вартістю понад 145 млн грн

           

Прокуратура Черкаської області захистила інтереси держави в суді апеляційної інстанції щодо відновлення права державної власності на майно Шполянського елеватора вартістю понад 145 млн грн, незаконно переданого у приватну власність.

Так, Київським апеляційним господарським судом підтримано принципову позицію прокурора на захист державних інтересів і залишено в силі рішення господарського суду Черкаської області, постановлене в травні поточного року за результатами повторного розгляду справи, яким задоволено позов прокуратури Черкаської області щодо скасування незаконно оформленого права приватної власності на спірне нерухоме майно провідним оператором зернового ринку держави.

Справа розглядалася судами неодноразово, що ускладнило процес повернення нерухомості до державної власності. Після спрямування Вищим господарським судом України справи на новий судовий розгляд прокуратура повторно довела законність своїх вимог в господарському суді Черкаської області. Однак, відповідач, не погодившись з рішенням суду, оскаржив його в апеляційному порядку.

Cудом апеляційної інстанції взято до уваги доводи прокуратури та, враховуючи грубі порушення закону й інтересів держави, в задоволенні апеляційної скарги відповідачу відмовлено.

Таким чином, зміна форми власності державного майна визнана незаконною, право державної власності на майновий комплекс вартістю понад 145 млн грн підтверджено за Кабінетом Міністрів України. На цей час судове рішення вступило у законну силу.

Прес-служба прокуратури Черкаської області
кількість переглядів: 1123