Сайти

регіональних

прокуратур

 
15.08.2018

Інформація Головної військової прокуратури щодо розслідування кримінального провадження стосовно працівників податкових органів

      

Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України з огляду на останні публікації у мережі Інтернет, зокрема на «Українській правді», які ставлять під сумнів результати розслідування кримінального провадження стосовно працівників податкових органів – учасників злочинної організації колишнього Президента України, повідомляє про наступне.

Нагадаємо, що підставою для порушення вказаного провадження стало вчинення фігурантами тяжкого та особливо тяжкого злочинів: ними з квітня 2011 по лютий 2014 року було організовано та здійснено шляхом зловживання службовим становищем контрольоване ухилення від сплати податку на додану вартість суб’єктами господарювання – учасниками так званої «державної програми» та легалізація доходів, отриманих незаконним шляхом.

Внаслідок вчинених злочинних дій державі спричинено збитки на суму понад 104 млрд гривень.

У ході слідства здобуті достатні докази, які стали підставою для повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень 57 особам, у тому числі 50 податківцям.

На теперішній час досудове розслідування закінчено стосовно 30 підозрюваних, з яких дві особи за результатами судового розгляду отримали обвинувальні вироки, стосовно однієї особи провадження закрито внаслідок її смерті, ще 27 підозрюваним та 54 їх адвокатам 14.03.2018 надано доступ до матеріалів кримінального провадження. Наразі ознайомлення сторони захисту триває, проте троє підозрюваних та третина захисників до ознайомлення досі не приступили. Після закінчення цієї стадії обвинувальні акти будуть спрямовані до суду. Місцезнаходження ще 27 осіб встановлюється, їх оголошено у розшук.

Під час розслідування 20 підозрюваних за клопотанням слідчих та рішенням суду перебували під вартою, стосовно решти семи судом було обрано запобіжний захід у вигляді застави на загальну суму 77 млн грн (з наступним зменшенням її розміру на суму близько 22 млн грн). Після сплину встановленого законом максимального строку тримання під вартою, викликаного тривалим ознайомленням підозрюваних та їх захисників із матеріалами провадження, судом було прийнято рішення про заміну підозрюваним раніше обраного запобіжного заходу.

Усього в рамках вказаного провадження проведено понад 3000 слідчих дій: понад 900 обшуків, близько 600 тимчасових доступів до речей та документів, понад 700 оглядів вилученого майна та документів, понад 800 допитів свідків, призначено та проведено близько 20 судових експертиз. Прокурорами взято участь у понад 2500 судових засіданнях Печерського районного суду м. Києва, за результатами яких слідчими суддями постановлено близько 1050 ухвал. Взято участь у понад 950 судових засіданнях Апеляційного суду м. Києва, за результатами яких колегіями суддів постановлено близько 300 ухвал.

Для забезпечення відшкодування збитків державі у ході розслідування арештовано: 40 будинків, понад 100 квартир, понад 90 земельних ділянок, понад 130 нежитлових приміщень, понад 160 транспортних засобів, 1000 вагонів, корпоративні права номінальною вартістю понад 500 млн грн.

Крім того, вилучено грошові кошти в сумі 4,4 млн доларів США, 9,8 млн грн, 7,2 тис євро, 30 тис рублів, арештовано грошові кошти на рахунках в сумі 5 млн доларів США.

Загалом у вказаному провадженні накладено арешт на майно на загальну суму 4 млрд 889 млн 360 тис 275 грн, у тому числі вилучено грошей і цінностей для забезпечення відшкодування збитків на суму 1 млрд 708 млн 505 тис грн.

На теперішній час відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства державі в особі Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, вже передано 50 об’єктів нерухомості, 3 поверхи офісних приміщень, 22 транспортні засоби, корпоративні права юридичних осіб на суму понад 500 млн грн.

Слід підкреслити, що підозрювані та їх захисники активно використовують право на оскарження рішень про накладення арешту на майно у різні судові інстанції по одному і тому самому об’єкту неодноразово, але у випадку задоволення таких скарг судом прокурор за вимогами чинного законодавства позбавлений можливості оскарження прийнятого рішення. Таким чином захист інтересів держави у кримінальному провадженні суттєво ускладнено законодавцем.

Підсумовуючи викладене зазначаємо, що прокуратура повністю дотримується і забезпечує виконання законів у кримінальному провадженні, але сама їх не пише. Це, у тому числі, стосується і вимог КПК України, які не передбачають тримання під вартою підозрюваних під час досудового слідства більше одного року. По факту, з моменту затримання податківців до завершення досудового слідства пройшло 9 місяців 18 днів.

На останнє Головна військова прокуратура висловлює побажання, щоб шановні кореспонденти засобів масової інформації підтримувались найкращих традицій об’єктивного та правдивого викладення матеріалу, замість перекручування «жарених» фактів як у заголовках, так і по суті.

Встановлення всіх причетних до вчинення зазначених злочинів осіб та їх притягнення до кримінальної відповідальності триває.


Головна військова прокуратура

кількість переглядів: 2895