Сайти

регіональних

прокуратур

 
11.07.2018

Повідомлено про підозру двом колишнім міліціонерам столичного полку «Беркут»

       

Департаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України продовжується систематична робота щодо виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до незаконної протидії акціям протесту в м. Києві.

Так, 10.07.2018 за фактами незаконного затримання 30.11.2013 на Майдані Незалежності в м. Києві учасника мирної акції протесту, складання та видачі завідомо неправдивих документів про його затримання, двом колишнім міліціонерам столичного полку «Беркут» (один з яких є діючим співробітником поліції) повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 28, ст. 340 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України, а саме: у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалось такими, що ображають особисту гідність потерпілого діями, за відсутності ознак катування, вчиненому групою осіб; незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів службовою особою, вчиненому групою осіб; складанні та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

За наслідками допитів зазначених осіб та проведення інших слідчих дій вирішуватиметься питання щодо обрання підозрюваним відповідних запобіжних заходів.

Раніше за фактами цих подій до суду спрямовано обвинувальні акти стосовно колишніх голови Київської міської державної адміністрації, начальника управління громадської безпеки ГУМВС України в м. Києві та 9 працівників столичного «Беркуту».

Окрім того, на цей час завершено досудове розслідування ще стосовно 4 колишніх правоохоронців ПМОП «Беркут». Підозрювані та їх захисники ознайомлюються із матеріалами, зібраними стороною обвинувачення.

Досудове розслідування щодо встановлення організаторів та співвиконавців цих та інших злочинів триває.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України
кількість переглядів: 450