Сайти

регіональних

прокуратур

 
10.07.2018

Генеральною прокуратурою повідомлено про підозру одному з керівників підрозділу артилерії так званого «6-го окремого мотострілецького козачого полку ім. М. Платова «ЛНР» за вчинення злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку

       

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України в ході досудового розслідування кримінального провадження за фактами порушення Збройними Силами Російської Федерації, а також підконтрольними їм представниками терористичної організації «Луганська Народна Республіка» законів та звичаїв війни, 10.07.2018 оголошено підозру громадянину України, уродженцю м. Лисичанська Луганської області, який виконував функції керівника підрозділу артилерії у складі так званого «6-го окремого мотострілецького козачого полку ім. М. Платова», що входить до складу незаконного збройного формування у структурі терористичної організації «ЛНР», у вчиненні особливо тяжких злочинів, передбачених ч. ч. 2, 3 ст. 258 (терористичний акт), ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

У ході досудового розслідування встановлено, що вказаною особою за попередньою змовою з керівниками терористичної організації «ЛНР», представниками влади та Збройних Сил Російської Федерації протягом січня-серпня 2015 року було організовано та здійснено проведення артилерійських обстрілів по території міста Попасна та Попаснянського району Луганської області, де на той час перебувало лише цивільне населення, із застосуванням важкого артилерійського озброєння і боєприпасів, що призвело до загибелі людей, пошкодження та руйнування житлових будинків, об’єктів цивільної інфраструктури.

В результаті зазначених злочинних дій загинуло 20 цивільних осіб, отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості 21 цивільна особа, пошкоджено та зруйновано 62 житлові будинки та інші об’єкти цивільної інфраструктури.

Довідково: за скоєння вказаних злочинів передбачений максимальний строк покарання у вигляді довічного позбавлення волі.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 3680