Сайти

регіональних

прокуратур

 
04.07.2018

Анатолій Матіос: Головною військовою прокуратурою викрито організатора вбивства полковника міліції (ФОТО, ВІДЕО)

        

У середу, 4 липня 2018 року, під час брифінгу Головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що 04.07.2018 року Головною військовою прокуратурою повідомлено про підозру одному із колишніх народних депутатів України у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 257 (організація озброєної банди з метою нападу на окремих осіб); ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146 (організація викрадення людини – полковника міліції, з корисливих мотивів, за попередньою змовою організованою групою, способом, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, із застосуванням зброї, що спричинило тяжкі наслідки); ч. 3 ст. 27, п.п. 6, 11, 12, 13 ч. 2 ст. 115 (організація вбивства полковника міліції – умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині, з корисливих мотивів, вчиненого на замовлення, за попередньою змовою групою осіб, особою, яка раніше вчиняла умисне вбивство); ч. 3 ст. 27, ст. 348 (організації вбивства працівника правоохоронного органу у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків); ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 263 (організація придбання, зберігання, носіння вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів без передбаченого законом дозволу); ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 146 (організація готування викрадення людини – керівника банківської установи, з корисливих мотивів, за попередньою змовою організованою групою, способом, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, із застосуванням зброї, що могло спричинити тяжкі наслідки) та ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 14, п.п. 6, 11, 12, 13 ч. 2 ст. 115 (організація готування до вбивства керівника банківської установи – умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині, з корисливих мотивів, вчиненого на замовлення, за попередньою змовою групою осіб, особою, яка раніше вчинила умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Так, повідомляючи про деталі кримінального провадження за фактом організації умисного вбивства співробітника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України полковника міліції, яке вчинено 26.07.2006 року в м. Києві, здійснення процесуального керівництва у якому доручено Генеральним прокурором України у березні 2018 року прокурорам Головної військової прокуратури, Анатолій Матіос зазначив, що безпосередні виконавці вбивства були засуджені до позбавлення волі строком від 10 до 15 років ще у 2010 році.

«Організатор вбивства на той час встановлений не був, а справа стосовно нього виділена в окреме провадження. Військовими прокурорами активізовано роботу у кримінальному провадженні, у результаті чого отримано беззаперечні докази, які дозволили встановити та притягти до кримінальної відповідальності організатора вказаного умисного вбивства», - наголосив Головний військовий прокурор.

За його словами, слідством установлено, що мотивами замовлення вчинення зазначеного злочину стали помста за професійну діяльність полковника міліції та бажання перешкодити останньому продовжувати виконання своїх обов’язків.

Так, ним виявлено конвертаційний центр, який діяв на базі комерційного банку у м. Донецьк, кінцевим бенефіціаром якого був один із колишніх народних депутатів України. Діяльність зазначеного конвертаційного центру правоохоронцями була припинена, до кримінальної відповідальності притягнуто три службові особи указаного банку.

Подальша професійна діяльність співробітника МВС була спрямована на виявлення та припинення протиправної діяльності інших конвертаційних центрів на території Донецької області, що не влаштовувало замовника злочину.

«У зв’язку з цим, указаний колишній народний депутат України вирішив помститися йому шляхом організації його умисного вбивства. Так, для реалізації вказаного задуму ним забезпечено залучення п’яти осіб (більшість з яких були колишніми чи діючими співробітниками правоохоронних органів), які за винагороду погодилися вчинити вбивство зазначеного співробітника МВС. Також він надав безпосереднім виконавцям вогнепальну зброю, автомобільний транспорт та грошові кошти, необхідними для підготовки і вчинення злочину», - деталізував свою інформацію Анатолій Матіос.

Єдине, що пов’язувало між собою цих осіб, зазначив Головний військовий прокурор, було виконання замовлення вказаного екс-народного депутата на вчинення умисних вбивств.
«Взаємовідносини між учасниками злочину були ним організовані у такий спосіб, що жоден із співучасників, окрім самого замовника, не знав у повному обсязі склад злочинної групи, що підвищувало його шанси уникнути відповідальності. На виконання замовлення безпосередніми виконавцями 26.07.2006 у м. Києві полковника міліції викрадено та з використанням вогнепальної зброї вчинено його умисне вбивство в салоні легкового автомобіля. Після чого труп вивезено за межі м. Києва, де закопано у лісі», - проінформував він.

Крім цього, він повідомив, що у ході досудового розслідування отримано докази, які вказують на те, що вказаний колишній народний депутат України планував вчинення низки інших умисних вбивств. При цьому, ще за декілька місяців до вбивства полковника міліції він вже замовив цим же співвиконавцям викрадення і вбивство одного із своїх конкурентів – керівника банківської установи у м. Києві громадянина України.

«З цією метою він надав виконавцям вогнепальну зброю (два автомати Калашникова, тринадцять пістолетів Макарова, два пістолети ПБ та понад 500 боєприпасів до них), контролював та скеровував діяльність створеної ним озброєної банди. Близько двох місяців учасники банди готували вчинення умисного вбивства керівника зазначеної фінустанови, здійснювали за ним візуальне спостереження, відслідковували його щоденний графік та маршрути пересування. Проте, цей злочин не було доведено до кінця, так як правоохоронними органами затримано виконавців вбивства правоохоронця», - зазначив Анатолій Матіос.

Наразі готується клопотання про застосування стосовно колишнього народного депутата України запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

«Кримінальним кодексом України передбачене максимальне покарання за вчинення вказаних злочинів у виді довічного позбавлення волі. Вказана особа не затримувалася, так як він вже є підозрюваним та обвинуваченим у низці інших кримінальних провадженнях, у яких до нього застосовано вказаний запобіжний захід», - резюмував Головний військовий прокурор.

    

   

    

   

 

 

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 1953