Сайти

регіональних

прокуратур

 
02.07.2018

Генпрокуратурою складено повідомлення про підозру двом депутатам Державної Думи Російської Федерації у фінансуванні тероризму (ФОТО)

                                       

У Генеральній прокуратурі України триває робота щодо встановлення фактів, які підтверджують причетність Російської Федерації до підтримки, матеріального-технічного забезпечення терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР», і притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Досудовим розслідуванням установлено, що два депутата Державної Думи Російської Федерації, перебуваючи на території м. Москви, у березні – червні 2014 року з метою матеріального забезпечення терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» у складі організованої В. Жириновським злочинної групи, до якої також увійшли окремі депутати Державної Думи Російської Федерації та члени Ліберально-демократичної партії Росії, зокрема керівники та представники регіональних відділень цієї партії, діючи публічно, за участі представників «ДНР» у присутності засобів масової інформації закликали громадян Російської Федерації до збору коштів для матеріального забезпечення «ЛНР» та «ДНР», а також забезпечили розміщення відповідних оголошень на сайтах партії та відкриття пунктів на території Росії зі збору відповідних коштів.

Крім того, вказані депутати уклали відповідну угоду щодо матеріального забезпечення «ДНР», а також забезпечили надання учасникам цієї терористичної організації приміщення на території м. Москви для представницької діяльності.

Також за рахунок зібраних коштів зазначені депутати під керівництвом В. Жириновського, діючи, зокрема, на прохання очільника терористичної групи «Сомалі» М. Толстих (позивний «Гіві»), упродовж 2014–2017 років здійснили постачання представникам цих злочинних формувань 6 транспортних засобів російського виробництва з підвищеними прохідними та експлуатаційними можливостями, окремі з яких використовувалися під час вчинення терористичних актів проти військових та правоохоронних підрозділів України, зокрема на території Донецького аеропорту.

За цими фактами злочинної діяльності вказаної організованої групи 27.06.2018 працівниками управління нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Генеральної прокуратури України складені повідомлення про підозру двом депутатам Державної Думи Російської Федерації у вчиненні ними злочину, передбаченого ч. 3 ст. 258-5 КК України (фінансування тероризму).

Інкриміновані депутатам Державної Думи Російської Федерації кримінальні правопорушення передбачають можливість їх заочного засудження в Україні на строк від десяти до дванадцяти років позбавлення волі.

Варто зазначити, що 12.09.2014 Євросоюз ввів економічні санкції проти Російської Федерації за сприяння у дестабілізації ситуації в України та окупації півострова Крим. Ці санкції також включають індивідуальні обмежувальні заходи, а саме заборону в наданні віз та заморожування активів щодо окремих осіб, у тому числі щодо В. Жириновського та одного з депутатів, якому повідомлено про підозру. Такі ж санкції введені Канадою, Австралією та Швейцарією (28.04.2014, 01.09.2014 та 12.11.2014).

У червні 2018 року Євросоюзом пролонговано дію санкцій ще на півроку.

Крім того, стосовно В. Жириновського та інших осіб Указом Президента України від 15.05.2017 №133/2017 затверджено рішення РНБОУ від 28.04.2017 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», яке передбачає відмову в наданні та скасування віз, застосуванні інших заборон в’їзду на територію України; блокування активів та тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном.

Зауважимо, що Генеральна прокуратура України продовжує вживати вичерпні заходи з метою встановлення всіх осіб, причетних до скоєння цього та інших злочинів проти України, та притягнення винних до визначеної Кримінальним кодексом України відповідальності.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 397