Сайти

регіональних

прокуратур

 
19.06.2018

Верховний Суд за участі Генпрокуратури постановив остаточне рішення у справі про зловживання ТОВ «Тедіс Україна» монопольним становищем на ринку дистрибуції сигарет та накладення штрафу в сумі 431 млн грн

       

 

Як повідомлялося раніше, Антимонопольний комітет України рішенням від 16.12.2016 «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» визнав, що ТОВ «Тедіс Україна» займало монопольне становище на загальнодержавному ринку дистрибуції сигарет та вчинило порушення, передбачені ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції України», а саме встановлювало такі ціни, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку та інше. На товариство накладено штраф у розмірі 431 млн грн, який підлягає сплаті до державного бюджету.

ТОВ «Тедіс Україна» оскаржило вказане рішення в судовому порядку. Рішенням господарського суду м. Києва, залишеним без змін Київським апеляційним господарським судом, за участі Генеральної прокуратури України в задоволенні позову товариства відмовлено, рішення Антимонопольного комітету України залишено без змін.

Не полишаючи спроб уникнути відповідальності за порушення антимонопольного законодавства, товариством оскаржено рішення судів про відмову в задоволенні позову до Верховного Суду.

Завдяки активній участі Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду 19.06.2018 залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій та Антимонопольного комітету України в частині порушень ТОВ «Тедіс Україна» антимонопольного законодавства і накладення 431 млн грн штрафу, який підлягає сплаті до державного бюджету.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 4959