Сайти

регіональних

прокуратур

 
31.05.2018

Військова прокуратура прийняла законне рішення на користь бійців 51 окремої механізованої бригади

       

Військовою прокуратурою Луцького гарнізону розслідувалось кримінальне провадження відносно 438 військовослужбовців колишньої 51 окремої механізованої бригади щодо можливого самовільного залишення ними військової частини (за ст. 407 КК України).

У ході проведення численних слідчих дій факт вчинення вказаними особами даного кримінального правопорушення не підтвердився.

Як наслідок, 25 травня 2018 року прокуратура гарнізону, на підставі п 2 ч. 1 ст. 284 КПК України, прийняла законне рішення про його закриття.

Вказане кримінальне провадження було розпочате прокуратурою гарнізону виключно за повідомленнями командування військової частини.

При цьому, під час досудового розслідування прокурорами встановлено, що ряд військовослужбовців, враховуючи складну морально-психологічну обстановку після повернення з фронту, вибували за межі військової частини з дозволу безпосередніх молодших командирів, але без документального оформлення відпусток. Ряд бійців самостійно звертались та проходили лікування в закладах охорони здоров’я, про що відомості у військовій частині були відсутні, та згодом були визнані не придатними до військової служби.

Також слідство встановило, що деяких захисників помилково подали як таких, що перебували у СЗЧ.

У підсумку, на даний час військовою прокуратурою Луцького гарнізону в рамках окремого кримінального провадження досліджуються обставини шодо можливої недбалості в діях командування колишньої 51 ОМБр стосовно ведення обліку наявності та руху особового складу бригади. Саме їх дії призвели до піддання кримінальному переслідуванню ряду військовослужбовців.

Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 738