Сайти

регіональних

прокуратур

 
29.05.2018

Обстріл населеного пункту Залізне кваліфіковано як теракт

                                       

Під процесуальним керівництвом прокуратури Костянтинівської місцевої прокуратури Донецької області Торецьким ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні ч.3 ст.258 КК України (терористичний акт).

В ході досудового розслідування встановлено, що 28.05.2018 об 11:40 членами терористичної організації «ДНР» з міста Горлівка Донецької області було здійснено обстріл населеного пункту Залізне (Торецького району).
В результаті розриву одного снаряду загинула неповнолітня Д. Казімірова.

Слідством здобуто переконливі докази, які вказують на вчинення терористичного акту з боку членів терористичної організації «ДНР».
Так, місце події представляє собою приватне домоволодіння, яке знаходиться на околиці міста Залізне в бік лінії розмежування з тимчасово окупованою територією на відстані близько 1 км від найближчих позицій Збройних Сил України і початку так званої «сірої зони» та на відстані близько 3,29 км від передових позицій ЗСУ в районі териконів.

 

 

 

 

 

 

Найближчі позиції членів терористичної організації «ДНР» розташовані на териконах на відстані 3,6 км від місця події та териконі шахти «Гагаріна» на відстані 3,4 км від місця події.

 

 

 

 

 

Згідно протоколу огляду місця події, проведеного із спеціалістом у військовій сфері, воронка діаметром 170 см та глибиною 50 см могла утворитись внаслідок розриву снаряду 120 калібру, який міг бути випущений з відповідного міномету різних модифікацій, дальність стрільби яких складає 7-9 км. Мінімальна дальність стрільби складає 460 м.

Допитані в ході досудового розслідування сусіди та рідні загиблої показали, що звуку пострілу не чули, що свідчить про те, що постріл було здійснено із значної відстані.

Крім того, згідно протоколу огляду місця події, воронка від вибуху має еліпсоїдну форму та витягнута у напрямку польоту снаряду. Здійсненими відмірюваннями за допомогою компасу встановлено, що еліпс воронки спрямований у захід-північ-західному напрямку, що свідчить про те, що постріл було здійснено з території, прилеглої до шахти «Гагаріна», які підконтрольні терористичній організації «ДНР».

 

За матеріалами прес-служби прокуратури Донецької області

кількість переглядів: 292