Сайти

регіональних

прокуратур

 
17.05.2018

Генеральна прокуратура України захистила в суді право держави на розпорядження майновими комплексами ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» та ТОВ «Енергія і газ Україна»

     

Вироком суду у кримінальному провадженні щодо злочинних оборудок з нафтопродуктами у так званій схемі С. Курченка встановлено, що майнові комплекси ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» та ТОВ «Енергія і газ Україна» використовувалися злочинною організацією не за своїм прямим призначенням, а виконували функцію бази для фіктивної перевалки нафтопродуктів, які насправді реалізовувалися на території України, що призвело до несплати понад 2 млрд. грн. обов’язкових платежів до державного бюджету.

У зв’язку з цим судом на підставі ст.ст. 96-1, 96-2 КК України, ч. 9 ст. 100 КПК України застосовано спеціальну конфіскацію шляхом звернення всього рухомого та нерухомого майна, земельної ділянки, належних ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» та ТОВ «Енергія і газ Україна», у дохід держави в особі Кабінету Міністрів України.

На виконання вироку Урядом в межах повноважень, визначених Законом України «Про управління об’єктами державної власності», прийнято розпорядження від 13.09.2017 № 632-р «Про віднесення майнових комплексів ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» та ТОВ «Енергія і газ Україна» до сфери управління Фонду державного майна».

Однак, незважаючи на те, що вирок суду набрав чинності, а держава набула право власності на ці майнові комплекси, зазначеними підприємствами подано до суду позов про скасування розпорядження Уряду, чим фактично оспорено набуття державою права власності на це майно.

З метою захисту державних інтересів та запобігання їх можливому порушенню Генеральна прокуратура України вступила у розгляд згаданої справи.

Враховуючи доводи Генеральної прокуратури України про законність розпорядження Кабінету Міністрів України, рішенням окружного адміністративного суду м. Києва від 16.05.2018 в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.


Відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 434